poniedziałek, 13 stycznia 2020

"Wigilijna przystań" - Sylwia Trojanowska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 30 października 2019 roku
Liczba stron: 376


"Wigilijna przystań", to w głównej mierze opowieść o miłości. Poznajemy klątwę wiszącą nad relacją Malwiny i Hilarego, czy powód ukrywania związku pomiędzy Klaudią i Bartkiem. Autorka wprowadza nas w świat kłótni, który dotyczy dwóch zwaśnionych rodzin poróżnionych przez sprawę z przeszłości.

Akcja powieści nie zapowiada nic dobrego. Pojawia się wiele problemów, które powoli są w stanie przyćmić magię świąt. Na pierwszy plan wychodzą nieporozumienia i niewyjaśnione sprawy z przeszłości. Nikt nie spodziewałby się, że nawet w przeddzień Wigilii, mogą pojawić się poważne kłopoty....


Uwielbiam powieści, które tworzy Pani Sylwia. Wykreowany świat jest realny i czytelnik ma możliwość bezproblemowego przeniesienia się do świata akcji. Momentami możemy porównać nawet wydarzenia z naszym osobistym życiem i szukać odniesienia wielu spraw w naszej codzienności.

Serdecznie polecam Wam "Wigilijną przystań". Jest to urocza powieść o tym, jakie znaczenie mają problemy z przeszłości i jak odbijają się na wielu aspektach. Autorka oczywiście nie zapomina poruszyć dogłębnie naszych serc i poza lawirowaniem emocjami, nakierowuje nas na pozytywne doznania, które przyczyniają się nawet do wywołania łez.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona. 

3 komentarze:

  1. Mam tę książkę w planach. To bowiem moje klimaty.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze nie miałam okazji poznać twórczości tej autorki :O

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo żałuję, że nie udało mi się tej książki w czasie świąt, ale na pewno nadrabię zaległości. 😊

    OdpowiedzUsuń