niedziela, 15 grudnia 2019

"Szczęście przy kominku" - Gabriela Gargaś

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 30 października 2019 roku
Liczba stron: 344Bunia to właścicielka "Antykwariatu z książka i kawą", która każdego otoczy swoją opieką i poratuje dobrym słowem. W jej ukochanym miejscu spotykają się ludzie, którzy znaleźli się na rozdrożu i nie wiedzą, jakie kroki powinni podjąć. Kobieta stara się poratować radą, ale bezpośrednio nie podejmuje za nikogo decyzji. Każdy z bohaterów posiada realne problemy, które mogą dotyczyć każdego z nas. Dzięki temu zabiegowi utożsamiamy się z nimi i odbieramy fabułę całym sercem.

Ta pozycja znajdzie idealny odbiór u osób, które niekoniecznie chcą czytać typowo świąteczne historie, ale jednocześnie nie są do końca przekonani i sięgnęliby po coś w tym rodzaju. Gabriela Gargaś stworzyła akcję, która oscyluje w okresie świąt, ale nie wylewa się wszędzie lukier związany z tym czasem.


Urzekło mnie przesłanie, które płynie z tej powieści. Autorka dała nam cudowną lekcję życia i uzmysłowiła, że w tej całej pogoni najważniejsza jest rodzina. To ona zawsze będzie blisko nas, a rzeczy materialne stracą na znaczeniu. Dodatkowo okres wigilijny posiada niezwykłą magię, która otacza ludzi aurą i pozwala na przełamanie sporów.

"Szczęście przy kominku" to książka idealna na każdą porę roku. Jeżeli martwicie się, że w tym roku nie zdążycie jej już przeczytać, ponieważ dookoła pełno pozycji, w których choinka odgrywa główną rolę, to nie martwcie się. Na spokojnie możecie sięgnąć po nią w styczniu, czy nawet czerwcu.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona. 

2 komentarze:

  1. Idealna na długi wieczór ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię twórczość Gargaś, ale nie czytałam jeszcze żadnej powieści świątecznej jej autorstwa. Wypadałoby to nadrobić.

    OdpowiedzUsuń