piątek, 18 października 2019

"Tysiąc obsesji" - Gabriela Gargaś, Marcel Woźniak

Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 30 października 2019 roku
Liczba stron: 464


Anika żyje w szale ślubnych przygotowań. Już niedługo ma wyjść za mąż za Kacpra i wraz z nim stworzyć cudowną rodzinę dla jej syna Kuby. Przyszłymi nowożeńcami targają emocje, jednak starają się nie zapominać o sobie w tej codzienności. Pewnego dnia na drodze Aniki pojawia się tajemniczy Robert. Niespodziewanie okazuje się, że bohaterowie zaczynają spędzać ze sobą czas i nie mogą przestać o sobie myśleć. Czy były piłkarz zawróci w głowie sekretarce? Jak potoczą się ich losy i jakie będą konsekwencje podjętych czynów?

Przyznam szczerze, że nie wiedziałam czego mogę spodziewać się po tym duecie i nie stawiałam książce jakichkolwiek wymagań. Ta dwójka przygotowała dla swoich czytelników romans na tle kryminalnym. Otrzymujemy tutaj emocje związane z rodzącym się uczuciem, a także takie, które tworzą zbrodniczą akcję.


Niekiedy nie wiemy, kim tak naprawdę jest dana osoba. Wydaje nam się, że znamy czyjś charakter i jego zachowanie, a ostatecznie wychodzą na jaw inne aspekty. Ludzie potrafią zakładać maski i grać zupełnie kogoś innego. Zabieg taki został przedstawiony właśnie w tej powieści i stał się cenną lekcją dla czytelnika. 

Jeżeli szukacie historii, która wciągnie Was w wir tajemniczych wydarzeń i świata okrytego intrygą, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Nie brakuje tutaj również nagłych zwrotów akcji, które zmienią Wasz tok kreowania dalszej fabuły.

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Literackiemu.2 komentarze:

  1. Jestem bardzo ciekawa pracy Twórczej tego duetu i na pewno przeczytam książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzadko sięgam po tego typu historie, bo zazwyczaj nie znajduję w nich nic dla siebie. Dlatego raczej sobie odpuszczę (przynajmniej jak na razie) tą historię - tym bardziej, że mam sporo książek na półce do nadrobienia.

    OdpowiedzUsuń