wtorek, 22 października 2019

"Dni wypełnione słońcem" - Malwina Ferenz

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2 października 2019 roku
Liczba stron: 304


"Neon Cafe" to kawiarnia, gdzie każdy znajdzie ukojenie. W drugiej części poznajemy "korposzczurka", męża i ojca z bliźniaczkami czy starszą panią, która wiele w życiu przeszła. W napotkanej kawiarni ludzie Ci znajdują miejsce, w którym otwarcie zaczynają mówić o swoich problemach i troskach dnia codziennego. Poznajemy ich przeszłość i jednocześnie dowiadujemy się, że nie należy oceniać ludzi po pozorach. 

Przyznam szczerze, że najbardziej urzekły mnie dwie historie, a mianowicie opowieść pani Jadwigi i puenta z wydarzeń usłyszanych od Pana Jacka. Zawierały one wartościowe przesłania, które wiele niosą. Ogółem na pozór ludzie Ci nie mieli ze sobą nic wspólnego, ale ostatecznie każdy miał jakieś powiązanie z kolejną osobą. Świetnie zostało przedstawione tutaj to, że mimo, iż czasami zakończymy znajomość, to niekiedy ona sama do nas wraca po latach.


Powieść "Dni wypełnione szczęściem" niesie za sobą ważną życiową lekcję i skłania do refleksji. Dzięki niej możemy na chwilę zwolnić i zastanowić się nad własnym życiem. Autorka poprzez wykreowaną historię uzmysławia nam również, jak ważna jest rozmowa i ile możemy osiągnąć dzieląc się z innymi naszymi przeżyciami.

Moja ocena: 7,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.

1 komentarz: