piątek, 6 września 2019

"Zjazd absolwentów" - Guillaume Musso

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 31 lipca 2019 roku
Liczna stron: 320


Thomas po dwudziestu pięciu latach wraca na Lazurowe Wybrzeże - do miejsca, gdzie dorastał i uczęszczał do szkoły, aby udać się na zjazd absolwentów. Na miejscu spotyka starych znajomych, a także porusza sprawy dawno zapomniane. Okazuje się, że wydarzenia z przeszłości nie odchodzą w zapomnienie i po czasie prawda powoli wychodzi na jaw. Każdy jednak ma inne podeście do głównej sytuacji, co skutkuje wytworzeniem się nowych wątków. Jak naprawdę wyglądało zaginięcie Vincy i kto za nim stoi?

Bohaterom wydawało się, że jeżeli w latach młodzieńczych uniknęli zapłaty za swoje przewinienia, to po latach pamięć o tym zaginie. Niestety niespodziewany zwrot wydarzeń na zjeździe absolwentów skutkuje tym, że prawdopodobnie cała prawda ujrzy światło dzienne i świat dowie się o zbrodni, która miała miejsce w sali gimnastycznej. Pojawiają się emocje i próba ucieczki przed sprawiedliwością.... Ale czy wszystkim uda osiągnąć się to, co postanowili?


Lubię styl pisania tego Autora. Akcja zawsze wciąga do swojego świata i pozwala na to, aby czytelnik brał w niej czynny udział. Wytrwale śledzimy losy poszczególnych osób, a także na własny sposób próbujemy dociec prawdy. 

"Zjazd absolwentów" zapewne znajdzie dobry odbiór u osób, które lubią historie, gdzie akcja jednocześnie rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Myślę, że podczas lektury nie będziecie się  nudzić i wytrwale zaangażujecie się w akcję.

Moja ocen: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Albatros.3 komentarze:

  1. Jeszcze nie czytałam tej książki, ale lubię styl pisania tego autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę w końcu poznać twórczość Musso. Koniecznie! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Już niedługo będę czytała tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń