środa, 18 września 2019

"Wszystko za życie. Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła Zagładę" - Gerda Weissmann-Klein

Wydawnictwo: Bez Fikcji
Data wydania: 11 września 2019 roku
Liczba stron: 328


Gerda, to Żydówka, która udowodniła, że można przetrwać nawet najgorsze piekło - wystarczy nigdy nie poddawać się i wierzyć w lepsze jutro. Autorka w swoim pamiętniku opowiada o życiu, jakie wiodła podczas wojny. Prześladowania ich religii były czymś normalnym i ludzie Ci, niestety nie wiedzieli, czy uda im się przeżyć kolejny dzień.


Ta książka, to piękna podróż przez okrutne życie. Gerda pokazuje nam, ile zła jest w stanie wyrządzić człowiek drugiej istocie. Podczas wojny na bok odchodzą wszelkie zasady humanitaryzmu, a na ziemi rządzi piekło.


Z wielką przyjemnością sięgam po książki, które zawierają w sobie wątek  wojenny. Doceniam to, że Autorzy tworzą fikcję literacką, ale jestem w jeszcze większym  zachwycie, kiedy spisane zostają prawdziwe wydarzenia. "Wszystko za życie" należy właśnie do historii, które napisało samo życie.
Zawsze w takich pozycjach znajduję lekcje życia i doceniam to, że mogę żyć w spokojnych czasach. Nasi przodkowie bardzo wiele dla nas zrobili i oddali życie za wolność. Doceńmy to.


Serdecznie polecam Wam tę pozycję. Uważam, że należy sięgać po książki tego typu i poznawać historię. Przeżycia spisane w tym pamiętniku niosą masę uczuć, a także wywołują łzy. Nie ważne, który aktualnie mamy rok, ludzie czują tak samo i mają identyczne potrzeby - nie zabierajmy sobie najcenniejszych darów i nigdy nie dopuśćmy do tego, aby poróżniły nas kwestie wyznaniowe czy polityczne i abyśmy nigdy nie musieli powtarzać minionego scenariusza.

Moja ocena: 9,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Bez Fikcji.

2 komentarze:

  1. Bardzo chcę przeczytać tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam takie historie, chociaż zawsze łamią mi serce. Tytuł właśnie sobie zapisuję.

    OdpowiedzUsuń