piątek, 16 sierpnia 2019

"Zniknięcie Annie Thorne" - C.J. Tudor

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 17 lipca 2019 roku
Liczba stron: 416Joe Thorne po latach wraca do miejsca, w którym jako piętnastolatek stracił młodszą siostrę. Mężczyzna po dwudziestu pięciu latach ponownie musi zmierzyć się z wydarzeniami z przeszłości i spotkać ludzi, którzy wiedzą nieco więcej na temat tajemniczego zniknięcia Annie. Czy po latach tajemnica ujrzy światło dzienne i przyczyni się do zaburzenia codzienności dorosłych już ludzi? A może na jaw wyjdą nowe dowody, o których nikt nie miał pojęcia? Co tak naprawdę stało się z ośmiolatką? 


W ubiegłym roku w moje ręce wpadł "Kredziarz" i przepadłam! Zachwyciłam się tamtą historią, więc tym razem miałam wobec Autorki wysokie wymagania. Niestety po części zawiodłam się, ponieważ nie miałam gęściej skórki podczas lektury, jednak nie mówię nie i polecam. C.J. Tudor świetnie komponuje akcję i lawiruje pomiędzy wydarzeniami. Lubię przenosić się do wykreowanego przez Nią świata i poznawać działanie Jej wyobraźni. 


Akcja książki została przedstawiona z dwóch perspektyw. Przez większość czasu jesteśmy świadkami codzienności dorosłego już Joe i jego zachowania w miejscu, do którego powrócił. Widzimy jakie podejście mają do niego mieszkańcy, którzy znają jego przeszłość. Z czasem dowiadujemy się więcej na temat jego dzieciństwa i zostajemy przeniesieni w czasie, po to, aby poznać prawdę. 

Niekiedy w naszym życiu podejmujemy decyzje, o których chcielibyśmy zapomnieć. Bywa tak, że jako młode osoby zrobiliśmy coś pod wpływem działania innych osób, bądź zupełnie nie przemyśleliśmy danego czynu. Niestety nic nie zostaje zniwelowane i każde zachowanie niesie za sobą konsekwencje. Nasze postępowanie może zostać zepchnięte na dalszy plan, jednak po latach wraca i to ze zdwojoną siłą. Czy jesteście świadomi tego, że konsekwencje Waszego poczynania mogą odbić się na Was w każdej chwili życia? Jesteście gotowi zmierzyć się z nimi? 


Jeżeli chcecie rozwiązać zagadkę z przeszłości, to koniecznie sięgnijcie po "Zniknięcie Annie Thorne". Doświadczycie emocji towarzyszących z podróżą w znane Wam miejsce, z którym jednocześnie nie macie pozytywnych wspomnień. Dodatkowo ponownie nawiążecie relacje z dawnymi znajomymi i będziecie musieli ocenić, kto mówi prawdę, a kto chce Wam zaszkodzić. Wchodzicie do gry i dajecie możliwość wybudzenia się wspomnieniom?

Moja ocena: 7,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo 
Wydawnictwu Czarna Owca.

2 komentarze:

  1. Jestem bardzo ciekawa tej zagadki. Będę czytać niebawem tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłam w pełni usatysfakcjonowana lekturą tej książki. 😊 L

    OdpowiedzUsuń