środa, 14 sierpnia 2019

"Sekretne dziecko" - Kerry Fisher

Wydawnictwo: Literackie
Data wydania:  3 lipca 2019 roku
Liczba stron: 448


Mąż Susie pracuje jako marynarz. Młoda i samotna kobieta, pewnego dnia dopuszczą się pewnego czynu, który skutkuje ogromnymi zmianami w jej życiu. Nie sądziła, że w tajemnicy zmuszona będzie oddać pozamałżeńskie dziecko obcej rodzinie. Wydarzenie to przyniosło wiele zmian, ale jednocześnie nie pozwoliło na wyparcie miłości z serca. Czy Susie uda się utrzymać w tajemnicy fakt, że posiada syna? Możliwe jest, aby ta dwójka po latach ponownie nawiązała kontakt? 

Akcję książki poznajemy na przestrzeni lat. Jesteśmy świadkami momentu, kiedy Susie przebywa u sióstr zakonnych i musi oddać swoje dziecko. Wraz z nią pokonujemy kolejne lata i doświadczamy tęsknoty. Widzimy zabawki, które ukrywa na każde urodziny Edwarda czy listy, które przepełnione są matczynym uczuciem. Jesteśmy z nią również w momencie, kiedy staje się babcią, a także wtedy, kiedy choroba przykuwa ją do łóżka. 


W ubiegłym roku miałam przyjemność czytać "Posłuszną żonę" i zachwyciłam się stylem Kerry Fisher. Jak to ze mną bywa w takich przypadkach, tym razem postawiłam przed Autorką wysokie wymagania. Niestety w "Sekretnym dziecku" czegoś mi brakowało, jednak nie mówię nie. 

Nie ukrywam, że w tym przypadku fabuła została za bardzo rozwinięta. Ciągnęliśmy się przez te wszystkie lata z bohaterami i momentami nie dostawaliśmy dawki nowych informacji. Myślę, że lepiej byłoby wyciąć niektóre wstawki i bardziej streścić powieść. Ogółem do całokształtu historii nie mam nic do zarzucenia, ponieważ wylewają się z niej emocje i prawdziwe życie.


Każda matka dobrze wie, że miłość do dziecka, jest czymś niewyobrażalnym. Kobiety dla swoich pociech są w stanie wszystko zaryzykować, a nawet oddać własne życie. Niestety Susie musiała wybierać pomiędzy mężem i córeczką, a stratą ich na rzecz nieślubnego dziecka. Podjęła ciężką decyzję, która przypominała jej się w każdej chwili życia. Postanowiła dać szansę na lepszą codzienność Edwardowi, jednocześnie nie krzywdząc swojej rodziny. Ale czy nie bywa tak, że los lubi nam się przeciwstawić i igrać z naszymi planami?

"Sekretne dziecko", to przepełniona stratą powieść o tajemnicy sprzed lat i jej konsekwencjach, które mogą po czasie ujrzeć światło dzienne. Kerry Fisher porusza trudne tematy i nie owija nic w bawełnę. Pisze otwarcie i całym sercem, jednocześnie poruszając przy tym emocjonalnie czytelnika. Serdecznie polecam Wam lekturę tej pozycji, ponieważ po części uczy pokory i pokazuje, że nie należy oceniać człowieka po pozorach, tylko poznać jego charakter i czyny, które kierowały nim podczas podejmowania danej decyzji.Moja ocena: 7,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Literackiemu. 


2 komentarze:

  1. Nie zagłębiam się zbyt mocno w recenzję, ponieważ książka czeka właśnie na półce na swoją kolej. Mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie wczoraj książka do mnie trafiła, więc na pewno ją przeczytam. ��

    OdpowiedzUsuń