sobota, 17 sierpnia 2019

"Nauczyciel" - Agnieszka Ziętarska

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 10 maja 2019 roku


Skończyło się spokojne życie Flory i Felisa. Bohaterowie muszę podjąć poważne kroki i stawić czoła przeciwnościom ich losu. Okazuje się, że miłość między Samobójczynią a jej Opiekunem staje się coraz bardziej skomplikowana i nie ma poparcia. Jakie kroki będzie musiała podjąć ta para, aby osiągnąć zamierzony cel? Czy uda im się przetrwać? A może scenariusz dla nich jest zupełnie inny?

Lubie styl Pani Agnieszki i to, że swoimi książkami przekonuje mnie do fantastyki. Jak zapewne wiecie, nie po drodze mi z tym gatunkiem literackim, a cykl "Niezmienni" jest według mnie świetny. Akcję książki ponownie poznajemy z perspektywy dwójki głównych bohaterów i dzięki temu, możemy porównać podejście bohaterów do tych samych spraw. 


W drugiej części na jaw wychodzi wiele tajemnic, a także pojawiają się nowe wątki i ważne postacie. Jesteśmy świadkami determinacji, a także podejmowania decyzji, które mogą kosztować życie. Dostrzegamy również jak wygląda prawdziwa miłość i przyjaźń, a także jak wiele można w jej imię poświęcić. Emocje przemawiają przez tę historię i nie pozwalają na chwilę wytchnienia. 

Jeżeli mieliście już okazję czytać pierwszy tom z tej serii, to nie możecie przejść obojętnie wobec tej pozycji. "Nauczyciel" to książka, w której prowadzimy wyścig z czasem i angażujemy się emocjonalnie w wydarzenia. Agnieszka Ziętarska dokładniej przedstawia nam świat Niezmiennych i ponownie kończy historię w takim miejscu, że niecierpliwie oczekujemy na kontynuację.


Moja ocena: 7,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Autorce. 

2 komentarze:

  1. Zarówno ta i poprzednia część zapewne spodobają się miłośnikom gatunku. Jednak to nie moje klimaty, dlatego raczej po nią nie sięgnę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja już nie mogę doczekać się trzeciego tomu tej serii.

    OdpowiedzUsuń