czwartek, 22 sierpnia 2019

"Zaskocz mnie" - Daria Skiba, Małgorzata Falkowska

Wydawnictwo: Inanna
Data wydania: 31 lipca 2019 roku
Liczba stron: 320


Jagoda, to dziewczyna, która wiele w życiu przeszła i podchodzi do wszystkiego z rezerwą. Momentami zachowuje się jak chłopak, a kobiecość odkłada na bok. Cechuje się determinacją, uporem i specyficznych charakterem, którym pragnie odstraszyć od siebie ludzi. Niespodziewanie na jej drodze pojawia się Antek - chłopak, który został wykorzystany przez ukochaną i poniżony. Czy ta dwójka zranionych ludzi znajdzie wspólną nić porozumienia? Czy połączy ich miłość do parkouru?

Narracja w książce została przedstawiona z dwóch punktów widzenia. Dostrzegamy światopogląd Jagody i jej trudną codzienność. Jesteśmy świadkami tego, jakie problemy ma z matką, a także, że nie może otrzymać od nikogo wsparcia. Oczyma Antka odkrywamy zdradę i nieszczere zachowanie najbliższych. Dodatkowo wraz z nim podejmujemy pierwsze wyzwania i zmagamy się z trudnościami jakie los rzuca nam pod nogi.


Autorki poruszyły w swojej powieści problemy, z którymi stykają się młodzi ludzie zaczynający dorosłe życie. Pierwsze zmagania w pracy, poszukiwanie swojej ścieżki życiowej, a także znalezienie odpowiedniej osoby, której możemy oddać serce. Nie brakuje tutaj również smutnych wspomnień dzieciństwa, czy relacji, które wymagają naprawy. Daria i Gosia nie odbiegają wykreowaną historią do świata fantastyki, a tworzą scenariusz, który każdego może spotkać.

"Zaskocz mnie" to lekka powieść o pasji i płynącej z niej miłości. Duet FalSki zabiera nas w ciekawą podróż i pozwala poprzez swoją fabułę zwiedzić Wrocław. Dodatkowo nie brakuje tutaj emocji, którymi dziewczyny grają na czytelniku.

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Inanna.

1 komentarz: