wtorek, 24 września 2019

"Nietypowa Matka Polka. Kalendarz 2020" - Anna Szczepanek

Wydawnictwo: Edipresse


Mamy wrzesień, a na rynku już pojawiają się kalendarze na przyszły rok. Ostatnio w moje ręce wpadł kalendarz od Anny Szczepanek, znanej nam jako Nietypowa Matka Polka. Jej książka właśnie o takim tytule skradła moje serce, więc wiedziałam, że muszę mieć w posiadaniu ten terminarz.

Zacznijmy od okładki, która jest estetyczna i solidnie wykonana. Oprawa jest naprawdę gruba, dzięki czemu rogi nie zostaną pozaginane. Ważnym aspektem jest również gumka, która służy do zamykania kalendarza i dzięki niej, nie otworzy on się nam w torebce i nie pozaginają się kartki.

Każdy miesiąc zawiera na początku ogólny kalendarz, a następnie na kolejnych stronach znajdziemy tygodniowy podział z miejscem na notatki. Dodatkowo każdy dzień dzieli się na pięć miejsc, które na przykład typowo możemy przeznaczyć na pracę, domowe obowiązki, dzieci czy zakupy i cele. Coś co mnie zachwyciło, to zapisanie przy każdym dniu nietypowego święta. Dzięki temu dowiemy się, kiedy jest dzień niespodziewanego całusa, placków ziemniaczanych czy chodzenia do pracy inną drogą. 

Pomiędzy harmonogramem znajdziemy motywujące cytaty różnych osób, a także historie z życia do nich nawiązujące. Autorka w tych wstawkach ukazuje oblicza swojej codzienności i uzmysławia nam, że idealność nie jest czymś pięknym. Nasze życie jest jedyne w swoim rodzaju i powinniśmy przeżyć je tak, aby być szczęśliwym, a nie działać "pod linijkę". 


Serdecznie polecam Wam ten kalendarz. Nie ma tutaj niepotrzebnych i długich wywodów, które mają małe znaczenie w kalendarzach. Idealnie zostało zaplanowane miejsce na miesiące. Na końcu również otrzymujemy mały notatnik oraz kopertę na przechowywanie latających karteczek czy paragonów. 

Moja ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Edipresse.0 komentarze:

Publikowanie komentarza