piątek, 9 sierpnia 2019

"Powiedz tak!" - Anna Szafrańska

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 10 lipca 2019 roku
Liczba stron: 512


Witajcie ponownie w świecie Stefanii Trockiej. Kobieta postanowiła podjąć odważne kroki w swoim życiu i dzielić z kimś codzienność. Przeprowadziła się do ukochanego do Drzewicy, a także przyjęła jego oświadczyny. Stefcia po poważnych rozmowach i obecnej relacji postanowiła również zdecydować się na formalną adopcję Melanii. Niestety okazuje się, że przeciwna tej decyzji jest matka Michała, a także jego siostra. Te dwie kobiety chcą, aby lekarz ponownie związał się z Klarą. Jak potoczy się ten scenariusz? Czy Stefanii uda się przekonać do siebie rodzinę swojego wybranka? A może Klara tak namiesza w ich życiu, że jednak nowy związek nie będzie miał szansy na przetrwanie? 

Bardzo polubiłam Stefcię w pierwszej części z tego cyklu i mocno jej kibicowałam. Z niecierpliwością oczekiwałam na dalsze losy bohaterów i to, jak potoczy się ich życie. W tej części czeka na nas wiele poważnych wyborów, a także decyzji, które niosą za sobą konsekwencje. Pojawią się również nowe osoby, a wraz z nimi niewyjaśnione sytuacje sprzed lat. 


Uważam, że "Powiedz tak!", to piękna i pouczająca historia o życiu. Los głównych bohaterów może spotkać każdego człowieka, a wykreowane postacie świetnie uzmysławiają, jak można zachować się na ich miejscu. Panna Trocka stanęła przed wieloma poważnymi decyzjami i wyborami, w które zaangażowała się całym sercem. Kobieta pokazała swoją wewnętrzną siłę walki i chęć osiągnięcia zamierzonych celów.

Serdecznie polecam Wam książki z serii "Właśnie tak!". Wywołują uśmiech na twarzy czytelnika, uczą, a także motywują do działania i dają nadzieję na lepsze jutro. Wątki nie zostają tutaj zbyt rozwinięte, tylko wszystko jest starannie dopracowane. Idealna lektura na lato. 

Moja ocena: 7,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Novae Res.


1 komentarz: