poniedziałek, 8 lipca 2019

"Nie zmienił się tylko blond" - Agata Przybyłek

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 5 czerwca 2019 roku (wznowienie)
Liczba stron: 344


Iwona po przyłapaniu męża na zdradzie, postanawia wyjechać z czwórką dzieci do swoich rodziców w Sosenkach. Planuje zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, jednak okazuje się, że nie może zapomnieć o psach, kotnej kotce, a także dziewczynie swojego syna, która jest w ciąży. Od momentu, kiedy podjęła decyzję o zmianie swojego życia, jej codzienność przypomina istny galimatias. Nic nie idzie po jej myśli, a los rzuca jej kłody pod nogi. Kobieta nie poddaje się i do wszystkiego podchodzi z rezerwą. Udowadnia, że plotki nie są jej straszne i sama wie, jak powinno wyglądać jej życie.

Przeprowadzka na wieś, była dla wszystkich wielkim szokiem. Mamy tutaj dla porównania sytuację panująca w mieście, gdzie sąsiedzi praktycznie nie znają się, a także wiejskie podejście, gdzie każdy wszystko wie i ma swoje zdanie. Główna bohaterka również mimo swojego wieku, musiała w pewnym stopniu podporządkować się matce i zrozumieć jej specyficzne zachowanie.


"Nie zmienił się tylko blond" to historia przepełniona humorem. Iwona ze swoją rodziną daje przykład, że można wyjść nawet z największego dołka i nie dać się problemom.Ważne są relacje, jakie nawiązujemy z innymi i nasz stopień zaufania do nich. W związku z tym, że kobieta została zdradzona postanowiła w najbliższym czasie nie nawiązywać relacji z mężczyznami. Czy jednak uda jej się to zrealizować?

Jestem zauroczona twórczością Agaty Przybyłek i tym, jaką świetną akcję wykreowała. Przy lekturze tej książki nie można się nudzić, a uśmiech nie schodzi czytelnikowi z twarzy. Serdecznie polecam Wam tę pozycję. Jeżeli szukacie książki, która pozwoli oderwać Wam się od codziennych obowiązków, to koniecznie sięgnijcie po "Nie zmienił się tylko blond".


Moja ocena: 7,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona. 

2 komentarze:

  1. Ta seria jeszcze przede mną. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. "Siedem cudów" tej autorki mocno mnie zawiodła, ale może ten tytuł sprawiłby, że jednak zapałałabym sympatią do twórczości Przybyłek...

    OdpowiedzUsuń