czwartek, 2 maja 2019

Legimi a Kindle

Najpopularniejsza wirtualna biblioteka z nieograniczonym dostępem do książek, a także wymarzony czytnik, który pomieści te dzieła, to marzenie każdego czytelnika. Jeżeli jeszcze nie posiadacie czytnika, a zastanawiacie się nad jego zakupem, gdzie jednocześnie chcecie korzystać z zasobów Legimi, to uważam, że ten post warty jest uwagi.


Niestety przez pewien czas na Kindle w ogóle nie było można korzystać z książek dostępnych na Legimi. Producenci wyszli jednak naprzeciw naszym oczekiwaniom i jest! Nareszcie użytkownicy Kindla mogą zainwestować w abonament. Ja osobiście nie jestem do końca przekonana między tymi aspektami, ale o tym za chwilę.

Na Legimi korzystam z wariantu "ebooki bez limitu", co daje mi możliwość czytania nieograniczonej liczby powieści w danym miesiącu. Aplikacja działa świetnie, jednak schody pojawiają się w momencie czytania na Kindlu. Mój czytnik pozwala na to, abym wrzuciła na niego miesięcznie 7 książek. Dla jednym osób może to być spora liczba, jednak dla mnie - czytającej troszkę więcej - mało. Całe szczęście, że aplikacja na telefonie gwarantuje mi pobieranie tyle książek, ile mi się zamarzy.


Jestem zachwycona tym, że na telefonie mogę sprawdzić, ile czasu poświęciłam na czytanie, a wchodząc w ustawienia konta na komputerze, mogę prześledzić statystyki i porównać moje osiągnięcia z innymi osobami. Wrzucając książkę na Kindla, nie mamy powiązania z naszym kontem na Legimi i nie widzimy, ile czasu zajęła nam aktualnie lektura. Brakuje mi nieograniczonego dostępu do mojego konta.

Aby przerzucić książkę na Kindle, należy najpierw zainstalować na komputerze aplikację dostępną na oficjalnej stronie Legimi. Dopiero wtedy możemy wybrać 7 książek, które w danym okresie rozliczeniowym, chcemy posiadać na swoim czytniku. Problem pojawia się  momencie, kiedy nie mamy pod ręką komputera, a chcielibyśmy mieć dany tytuł na czytniku.

Z własnych doświadczeń muszę stwierdzić, że przykro mi, iż Kindle nie jest nastawiony na bezproblemową współpracę z Legimi. Jeżeli szukacie czytnika, który lepiej sprawdzi Wam się w momencie, kiedy będziecie korzystali tylko z Legimi, to zastanówcie się nad wyborem innego sprzętu. Nie miałam doświadczenia z pozostałymi firmami, ale wiem, że niektóre modele mają dużo więcej możliwości i lepiej współpracują z Legimi.

Komu w szczególności polecam zakup czytnika Kindle i korzystanie z Legimi? Osobom, którym nie przeszkadza fakt, że miesięcznie mogą na czytniku przeczytać do siedmiu książek, komuś, komu nie przeszkadza zgrywanie pozycji z komputera za pomocą kabla, a także czytelnikom, którzy, nie chcą śledzić swoich poczynań czy porównywać statystyk.

Reasumując, jestem bardzo zadowolona z abonamentu, który zapewnia mi Legimi i najlepiej sprawdza się u mnie czytanie na telefonie. Jeżeli chodzi o mojego Kindla - no musimy jeszcze trochę popracować nad wspólną relacją. :)

1 komentarz: