piątek, 17 maja 2019

"Czy już zasnęłaś" - Kathleen Barber

Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 3 czerwca 2019 roku
Liczba stron: 352


Spokojne życie Josie zostaje zaburzone w momencie, kiedy odbiera w nocy dziwny telefon. Zdarzenie to ma ogromny wpływ na jej dalsze życie. Okazuje się, że umiera również jej matka, z którą kobieta od lat nie utrzymywała kontaktów. Dla szacunku do cioci postanawia wybrać się na pogrzeb i wrócić do przeszłości. Spodziewała się, że spotka tam swoją siostrę, jednak nie wiedziała, że wraz z tym otrzyma pewien szok. Okazuje się, że wyjazd na pogrzeb rozgrzebuje stare rany i na nowo wychodzi do ludzi zalążek pewnej tajemnicy.

Ludzie lubią żyć cudzą codziennością i śledzić poczynania innych. Media społecznościowe gwarantują teraz bezproblemowe wejście do prywatności i dostrzeżenie tego, co nie powinno wychodzić poza domowe ściany. Społeczeństwo dzieli się również na takie grupy, które z wielkim zaangażowaniem śledzą losy innych i wręcz cieszą się z ich niepowodzeń. Wobec głównej bohaterki było podobnie. Internauci wzięli ją pod lupę i nie pozwolili na chwilę odpoczynku po stracie matki. Na wierzch wyciągali brudy z przeszłości i doszczętnie zagłębiali się w wątek tajemniczej śmierci jej ojca.


Nie ukrywam, że trochę brakowało mi nagłego obrotu akcji i momentu, kiedy będę musiała zbierać szczękę z podłogi. Akcja niestety była w pewnym sensie przewidywalna i było można domyśleć się co dalej nastąpi. Mimo wszystko książka została napisana takim przyjemnym językiem, że chętnie śledziłam, jak potoczą się dane wątki.

Jeżeli nie wymagacie zbyt wiele od thrillerów, to ta pozycja będzie dla Was idealna. "Czy już zasnęłaś" to książka, która zawiera w sobie lekką nutę tajemniczości, intrygi i zagadki. Wlepki zawierające podcasty czy screeny wpisów z Twittera, były tutaj świetnym dodatkiem.

Moja ocena: 6,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Znak Literanova.

3 komentarze:

 1. szkoda, ze nie zaskakuje, bo tego oczekuję od thrillerów ale i tak jestem zainteresowana tym tytułem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym, aby ta książka trafiła w moje ręce. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta okładka i twoja recenzja mnie zachęciła :)
  Pozdrawiam,
  Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń