wtorek, 23 kwietnia 2019

"Kochaj mnie czule" - Gabriela Gargaś

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 24 kwietnia 2019 roku
Liczba stron: 340


Natalia i Paweł, to małżeństwo, które wspólnie pokonało wiele przeszkód. Pierwszym poważnym problemem w ich związku był fakt, iż kobieta zachorowała na raka. Okazało się, że pomocy może udzielić jej pewna niemiecka klinika, w której pracuje pierwsza miłość Chorej. Między dawnymi kochankami pojawiło się zauroczenie, jednak Natalia cały czas kontrolowała się i ogromną miłością darzyła męża. Z czasem sytuacja unormowała się i do małżeństwa wróciła dawna namiętność, a wraz z nią pojawiło się dziecko. Niestety los lubi płatać figle i synek urodził się z zespołem Aspergera. Ojciec niestety zaczął ciężko znosić chorobę dziecka, a także utracił kontakt z żoną. Czy mimo wszystko rodzinie uda się poukładać wszelkie sprawy? Możliwe jest, aby małżeństwo po raz kolejny pozbierało się po trudnościach?

Jakiś czas temu miałam przyjemność czytać "Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętnik nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera". Dzięki tamtej pozycji mogłam postawić się na miejscu Natalii i lepiej zrozumieć jej zmagania z chorym dzieckiem. Zespół Aspergera, z jednej strony czyni człowieka wyjątkowym, ale jak każda choroba, przysparza również wiele niepowodzeń i przeciwności na drodze danej osoby, a także jego bliskich. Wspólna relacja wymaga wiele cierpliwości, pokory, a także lekcji. Nie należy podchodzić do chorego z negatywnym nastawieniem, ponieważ to tylko pogorszy jego nastrój. Natalia pięknie ukazała rodzicielską miłość i to, że jest w stanie wszystko poświęcić, aby tylko życie dziecka było jak najlepsze.

Pierwsza miłość prawie dla każdego ma ogromne znaczenie. Główna bohaterka po czasie rozłąki spotkała mężczyznę, który na dobre zagościł w jej sercu. Planowała z nim przyszłość, jednak rodzinna sytuacja doprowadziła do tego, że para musiała się rozstać. Spotkanie po latach zapaliło w nich ponownie ogień i wznowiło relację. Serca bohaterów zaczęły ponownie do siebie bić i dorośli ludzie zaufali sobie bezgranicznie. Wzajemnie dzielili się swoimi problemami i zmartwieniami. Mimo zauroczenia Natalia nie straciła rozumu i rozumiała, jakimi obowiązkami rządzi się związek małżeński.


"Kochaj mnie czule" to historia, którą napisało życie. Jedna z czytelniczek przedstawiła w liście do Autorki swoją historię i powstała z tego szczera powieść. Czytelnicy często dopatrują się w książkach swojej codzienności, a tutaj prawie wszystko było realne. Życie często z nami igra i lubi nam rzucać kłody pod nogi. Możemy wiele planować, jednak prawda jest taka, że niespodzianki często obracają naszą codzienność o 180 stopni.

Macie gorsze dni? Myślicie, że nic Wam w życiu nie wychodzi i macie zamiar poddać się? Nie warto! Sięgnijcie po "Kochaj mnie czule" i spójrzcie, że życie może być pełne barw. Wystarczy uwierzyć w siebie i dostrzec promyki nadziei w szarej codzienności. To tylko od nas zależy jakie kroki podejmiemy i czy wykorzystamy daną nam szansę.

Moja ocena: 7,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia.

3 komentarze:

 1. Lubię sięgać po książki tej autorki, więc tę również mam w planach. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam twórczość Gargaś, więc na pewno sięgnę po ten tytuł, jak tylko nadarzy się taka okazja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Choć historia wydaje się ciekawa, na razie nie jestem nią zainteresowana :)
  Pozdrawiam, Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń