czwartek, 25 kwietnia 2019

"Gwiazdy nadziei" - I. M. Darkss

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2 kwietnia 2019 roku
Liczba stron: 464


Amara, to dziewczyna, która nie miała łatwego rodzinnego życia. W rodzinnym domu nie zaznała zrozumienia i nie otrzymała dostatecznej miłości. Rodzina krytykowała jej zachowanie i poglądy, a także nie wspierała w zamierzonych celach i ich realizacji. Serce kobiety od zawsze biło mocniej do Jacksa - chłopaka z rodzinnych stron, który prowadzi studio tatuażu. Mężczyzna jest jednak specyficzną osobą, ponieważ kobiety traktuje jak zabawki i nie myśli o jakichkolwiek zobowiązaniach. Prawda jest jednak taka, że pod maską nosi zdarzenia z przeszłości i przybiera inną twarz, aby nie dać po sobie poznać słabości. Czy ta dwójka odnajdzie wspólną drogę? Możliwe, aby osoby pochodzące z dwóch zupełnie innych światów znalazły wspólny język? A może niektórzy ludzie z góry skazania są na mrok?

Główna bohaterka nazywana jest również Rainbow, ponieważ słynie z zamiłowania do kolorów. Kobietę cechuje silną osobowość oraz tak łatwo nie poddaje się. Mimo przeciwności losu i braku wsparcia, stara się walczyć i próbuje osiągnąć to, co sobie postanowiła. W głębi jej serca cały czas mieszka myśl o pewnym incydencie, który odebrało życie pewniej osobie. To właśnie to zdarzenie, najczęściej przysłania piękno życia Amary. Jacks również doświadczył w życiu straty. Na pozór nie okazuje załamania, jednak należy go lepiej poznać, aby odkryć jego prawdziwe oblicze.


Każdy z nas ma prawo żyć tak jak chce i nikt nie powinien narzucać nam zasad postępowania. Życie to najpiękniejszy dar jaki otrzymaliśmy i każdy z osobna powinien zaplanować, jak ja wykorzysta. Nie kierujmy się tylko i wyłącznie ideami,  a także tym co należy lub czego nie wypada. Osobiście jestem zupełnie innego zdania. Jeżeli coś uważam za słuszne, to dokonuje tego i nie zważam na opinię innych. To ja decyduję o tym, jaką ścieżką idę i którą drogę wybiorę na rozstaju. Nasz żywot jest zbyt cenny, aby nie czerpać z niego pełnymi garściami. I mimo, iż czasami musimy zapłacić za błędu z przeszłości, nie należy załamywać się i poddawać, tylko podnieść głowę do góry i należycie pokonać wszelkie przeszkody.

Jeżeli szukacie książki, która poruszy Wasze serca, momentami przyczyni się do powstania łzy w oku, a także rozbawi, to zdecydowanie polecam Wam "Gwiazdy nadziei". Dzięki tej pozycji spojrzycie na piękno świata, nawet pod osłoną burzowych chmur i dostrzeżecie, że w życiu można wiele osiągnąć. Wystarczy podzielić się z kimś swoimi obawami, a także pozwolić ulecieć demonom przeszłości.

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Zysk i S-ka.

1 komentarz: