sobota, 9 marca 2019

"Zanim mnie znajdą" - Terri Blackstock

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 368
Liczba stron: wrzesień 2018 roku


Wokół Casey Cox nadal krążą oskarżenia o tym, że zabiła swojego przyjaciela. Kobieta uciekła z miejsca zamieszkania i nikt nie wie, gdzie tak naprawdę jest. Jej śladem podążają miejscowi funkcjonariusze, jednak podzieleni są oni na dwie grupy. Jedną tworzy Keegan, który pragnie złapać Uciekinierkę i za wszelką cenę udowodnić jej to, co zrobiła, a druga grupa to działający w pojedynkę Dylan, który wierzy w niewinność dziewczyny i chce jej pomóc. Czy mężczyznom uda się trafić na poszukiwaną dziewczynę? Gdzie aktualnie przebywa Casey i jak maskuje swoją tożsamość, skoro nikt nie zgłosił jeszcze jej miejsca pobytu? Czy to możliwe, że skoro ukrywa się, to ma coś na sumieniu?

Pierwsza część z serii "Dopóki biegnę" pozytywnie mnie zaskoczyła. W tym przypadku akcja również została świetnie wykreowana. Zmierzamy głównym wątkiem do rozwiązania danej zagadki, jednak pobocznie śledzimy nowe sytuacje. Casey po raz kolejny kieruje się dobrocią swojego serca, która sprowadza na nią kolejne kłopoty. Okazuje się, że chęć niesienia pomocy innym może wiązać się ze zidentyfikowaniem jej tożsamości i zatrzymaniem. Kobieta musi poważnie uważać, jeżeli nie chce zostać znaleziona...


"Zanim mnie znajdą", to książka które gra na naszych emocjach. Autorka trzyma nas w niepewności, lawiruje akcją, a także wywołuje w nas sprzeczne uczucia. Historia związana jest z tajemnicza akcją, jednak nawiązuje również do relacji rodzinnych i doprowadzenia do tego, aby prawda wyszła na jaw. 

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji czytać pierwszej części z tej serii, to koniecznie to nadróbcie. Terri Blasktosk zrobiła kawał dobrej pracy i stworzyła historię, od której ciężko oderwać się. Dodatkowo druga część została ponownie zakończona w takim momencie, że jak najprędzej chce się sięgnąć po trzecią część. Polecam!

Moja ocen: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Dreams.

1 komentarz:

  1. Czuję się zachęcona do poznania serii, więc muszę nadrobić pierwszą część. 😊

    OdpowiedzUsuń