piątek, 8 marca 2019

"Tylko niewinni" - Rachel Abbott

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 13 lutego 2019 roku
Liczba stron: 540


Hugo Fletcher zostaje znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Okazuje się, że morderstwo miało odzwierciedlenie na tle seksualnym. Tom Douglas wyrusza na śledztwo i pragnie dowiedzieć się, kto pozbawił życia mężczyzny, a także jaki miał motyw. Podczas poszukiwań okazuje się, że filantrop miał wiele złego na swojej drodze. Dziwnym trafem ginęły prostytutki, a w relacjach z żoną wyobrażał sobie w niej zupełnie kogoś innego. Kim tak naprawdę był ten człowiek? Co takiego zrobił, że jego życie musiało zostać zakończone?

Tom Douglas to detektyw, który dąży do tego, aby odkryć nawet okrutną prawdę. Angażując się w sprawę Hugo, nie spodziewał się, że ten człowiek mógł tak zachowywać się. Poszlaki prowadzące do jego żony również nie wskazywały na nic dobrego. Prawda była taka, że mężczyzna ten odgrywał osobę o dobrym charakterze, a tak naprawdę wyrządził wiele zła.


Każdy ma swoje tajemnice i prawdy, które nie wychodzą poza rodzinny dom. Jeżeli w czterech ścianach dzieje się krzywda, to najczęściej poszkodowana osoba jest tak zastraszana i boi się iść i poprosić kogoś o pomoc. W towarzystwie najczęściej toczy się dobra aktorska gra, gdzie ofiara i napastnik odgrywają idealną relację. Tak jednak nie powinno być! Pamiętajcie, że będąc w toksycznym związku, czy nawet jeżeli ktoś inny Was krzywdzi, to powinniście znaleźć w sobie wystarczająco siły, aby iść i poprosić o wsparcie. Skoro macie siłę, aby cierpieć, to macie niepohamowane pokłady mocy, aby wyjść na prostą i wieść lepsze życie.

Jeżeli ciekawi Was, kto tak naprawdę stoi za sprawą śmieci osoby, która na pozór niosła innym pomoc, to sięgnijcie po książkę "Tylko niewinni". Wraz z Tomem Douglasem wyruszycie w kierunku odkrycia prawdy, a także dowiecie się, w jaki sposób można ukryć swoją drugą twarz.

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia.


3 komentarze:

  1. Coraz częściej mam ochotę sięgnąć po książki Rachel Abbot :)
    Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Już nie mogę doczekać się lektury tej książki, bo jestem zakochana w twórczości autorki. 😊

    OdpowiedzUsuń