czwartek, 7 marca 2019

"Zostań ze mną" - K.A. Tucker

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 20 lutego 2019 roku
Liczba stron: 440


Calla Fletcher niespodziewanie dostaje telefon od pewnej kobiety, która informuje ją, że jej ojciec zachorował na raka. Dziewczyna po wielu przemyśleniach postanawia polecieć na Alaskę, aby dowiedzieć się, jaki jest tak naprawdę jej tata. Rozstanie rodziców przyczyniło się do tego, że Calla nie widziała go przez 24 lata. Na miejscu czeka na nią wiele ciekawych zdarzeń, ale również poznaje mężczyznę, który uprzykrza jej życie. Jak rozwinie się relacja na linii ojciec-córka? Czy bohaterka odnajdzie się w nowej rzeczywistości? A może pójdzie w ślady matki i będzie chciała wrócić do miejskiego życia?

"Nie zaczynaj czegoś, czego nie będziesz w stanie dokończyć."

To, jak będzie wyglądało życie dzieci zależy głównie od rodziców. Bardzo często spotyka się pary, które są ze sobą do czasu, kiedy dzieci nie osiągną dojrzałości i rozstanie rodziców nie będzie dla nich wychowawczym ciosem. Matka Calli postanowiła wyprowadzić się z Alaski w momencie, kiedy dziewczynka miała dwa latka. Tym sposobem ograniczyła, a nawet przyczyniła się do tego, że ojciec stracił kontakt z potomną. Dziecko nie zasługuje na to, aby niespodziewanie zerwać rodzicielską relację. Powinno znać prawdziwą przyczynę rozstania rodziców, wiedzieć dlaczego sytuacja tak wygląda i samodzielnie zdecydować jaka będzie wyglądał ich kontakt.

"-Oboje wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo – szepcze.
- Pewnie tak. Nie sądziłam tylko, że będzie aż takie trudne."

Przyznam szczerze, że bałam się sięgnąć po tę pozycję z racji poruszonego w niej wątku raka płuc. Na własne oczy widziałam jak ta choroba zabiera silnego mężczyznę i gasi w Nim życie. Obawiałam się płaczu, a także tęsknoty. Dokładnie znam codzienność z osobą, którą dopadł taki rodzaj nowotworu i nie jest to nic przyjemnego.


Uwielbiam twórczość K.A. Tucker i to, że w swoich powieściach porusza realne sprawy. Każda z przedstawionych przez Nią historii może mieć odzwierciedlenie w życiu przeciętnego człowieka. Autorka porusza poważne problemy, a Jej styl jest bardzo przyjemny i zachęca czytelnika do zachwytu.

"Mój towarzysz wzdycha głośno.
- Jestem dupkiem, co?
Choć nie przeprasza wprost, wyczuwam skruchę.
- Przynajmniej uczysz się do tego przyznawać. To postęp."

Bardzo serdecznie polecam Wam powieść "Zostań ze mną". To przepiękna historia o żalu, który powstał na przestrzeni lat, trudności w wypowiedzeniu szczerych słów, a także wewnętrznej miłości i trosce. Ta opowieść gra na emocjach i obrazuje piękno miłości na różnych liniach.

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia.

4 komentarze:

 1. Mam w planach tę książkę <3 Jak tylko znajdę chwilę oddechu od bloga :D

  Pozdrawiam ciepło,
  Ewelina z redgirlbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. W tamtym miesiącu przeczytałam "Dziesięć płytkich oddechów", więc na pewno nie będzie to moje ostatnie spotkanie z twórczością tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki, które charakteryzuje autentyczna tematyka, więc jak najbardziej, jest to tytuł dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna historia! <3 Póki co najlepsza książka, jaką przeczytałam w tym roku :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń