wtorek, 12 marca 2019

"Prawdy i tajemnice" - Sylwia Trojanowska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 27 lutego 2019 roku
Liczba stron: 328


Po powrocie w rodzinne strony Magda cały czas jest chętna, aby poznać rodzinną historię. Mimo wielu nieporozumień i specyficznego charakteru dziadka, dziewczyna trwa przy mężczyźnie i wspiera go w gorszych momentach. Wytrwale poznaje przeszłość Ludwika Starkowskiego, dowiaduje się kim był przed wojną, a także jakiego poświęcenia jest w stanie dokonać rodzina. Okazuje się, że przeszłość rodziny Starkowskich odziana jest w szare barwy, a podczas rozmowy na jaw wychodzą najczarniejsze scenariusze. Czy wnuczka będzie w stanie zrozumieć zachowanie dziadka, a także to, co nim kierowało kilkadziesiąt lat temu? Czy okrutna prawda zbliży tę dwójkę, czy ją rozdzieli?

"Sekrety i kłamstwa" to pierwsza książka z serii o losach Magdy i Ludwika. Poprzednio Sylwia Trojanowska stworzyła świetną historię, która skradła moje serce. Sięgając po "Prawdy i tajemnice" miałam wysokie wymagania, i uwaga! Nie zawiodłam się. Autorka po raz kolejny zapaliła światełko miłości do Jej twórczości i ponownie wciągnęła mnie do świata bohaterów. Podczas lektury czułam się, jakbym siedziała razem z Magdą przy jej dziadku i słuchała jego opowieści.


Z wielkim sentymentem wspominam moje dzieciństwo, kiedy to babcia z dziadkiem opowiadali mi historie z ich życia, a także odpowiadali na moje skomplikowane pytania. To właśnie te momenty pozwoliły mi, abym świetnie wczuła się w tę akcję. Podziwiam Magdę za wytrwałość i to, że mimo wielu przeciwności nie poddała się, a trwała dzielnie przy swoim dziadku.

Nasza rodzinna historia kreowana jest od wieków. Nie jesteśmy w stanie poświadczyć za kogoś, jak zachowa się i jak jego czyny wpłyną na wspólną opinię. Ludwik ukrywał w sercu rodzinne traumy i nie był z nich zadowolony. Jednocześnie nie chciał naznaczyć ich piętnem wnuczki, a z drugiej strony, chciał podzielić się z nią tym, co przeżył.


Serdecznie polecam Wam "Prawdy i tajemnice". Sylwia Trojanowska w genialny sposób kreuje historie, a także przenosi je do realnego życia. To właśnie w tej książce dowiecie się, jak wygląda prawdziwa miłość i poświęcenie, czy podjęte czyny zawsze wpływają na naszą przyszłość, a także czy krew płynąca w żyłach zawsze skłania nas do powielania zachowań przodków.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.


1 komentarz:

  1. Pierwsza część bardzo mi się podobała, więc tę, na pewno, również przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń