sobota, 30 marca 2019

"Mademoiselle Oiseau w Argentyni" - Andrea de La Barre de Nanteuil

Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 13 marca 2019 roku
Liczba stron: 136


Paryż, to miasto,  które od zawsze znajduje się na czołowej pozycji w moim sercu. Dzięki Mademoiselle Oiseau mogłam po raz kolejny przenieść się w ten cudowny zakątek świata i poznać nowe miejsca. Tym razem wraz z tytułową bohaterką oraz Isabellą podziwiamy życie na dachach Miasta Zakochanych, a także dostrzegamy uroki i miejsca niedostępne dla ludzi pozbawionych ciekawości. Z opowieści Mademoiselle dowiadujemy się również o pięknej Argentynii. Okazuje się, że jest to dzielnica Paryża, w której Isabella zaczyna dostrzegać znane jej widoki, a także miewa pewne przebłyski z przeszłości.

Zacznijmy od wydania tej pozycji. Rewelacja! Ta książka, to prawdziwy francuski styl i elegancja. Już sama okładka przyciąga do lektury okładkowe sroki, a co dopiero środek. Znajdziemy tam rewelacyjne ilustracje nawiązujące do historii. Na uznanie zasługuje również jakościowe zastosowanie papieru. Gruba gramatura, jest tutaj wielką zaletą, i dzięki temu, że książka znajdzie również odbiór u młodszej grupy czytelników, nie zostanie tak szybko zniszczona.


Dla kogo? Dla córki, mamy i babci. Dla koleżanki, kuzynki i sąsiadki. "Mademoiselle Oiseau w Argentynii", to historia, która przeniesie każdą kobietę do uroczego Paryża i pozwoli na chwile odprężenia. Uważam, że jest to świetna pozycja na wiosnę. Dzięki niej rozkwitną również Wasze serca, a historia głównych bohaterek udowodni, że marzenia są po to, aby je realizować. 

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Literackiemu.

1 komentarz: