niedziela, 31 marca 2019

"Joy" - Hermia Stone

Wydawnictwo: Inanna
Data wydania: 29 marca 2019 roku
Liczba stron 360Jako nastolatka kochałaś się w młodym artyście? Wyobrażałaś sobie życie z muzykiem? Jeżeli tak, to koniecznie sięgnij po "Joy" i dowiedz się jak wyglądała codzienność kobiety, która miała szansę spędzić życie ze swoim idolem. Joy udowadnia, że czasami miłość przychodzi niespodziewanie i wywraca nasza życie do góry nogami.

Joy, to kobieta, która pracuje w firmie na stanowisku, które ma na celu niesienie pomocy wszystkim innych w biurze. Pewnego dnia bohaterka niespodziewanie dostaje szansę od losu i otrzymuje propozycję pracy jako menadżer jednego ze znanych zespołów. Nowa osoba nie wszystkim muzykom przypada do gustu, jednak okazuje się, że wokalista, to chłopak, w którym Joy kochała się. Czy młodzieńcza i uśpiona w sercu miłość powróci po latach? Jak przeciętna dziewczyna odnajdzie się w przebojowym towarzystwie? Czy wyobrażenia o miłości i związku zawsze są takie kolorowe w rzeczywistości?

Główna bohaterka, to kobieta, która nie przepada za robieniem wokół siebie szumu i w pracy postrzegana jest jako cicha i spokojna koleżanka. Nikt nie przypuszczałby, że tak dobrze odnajdzie się w roli menadżera zespołu i będzie brała udział w wywiadach. Nagła zmiana stanowiska, była dla bohaterki szokiem, jednak idealnie odnalazła się w nim, mimo wielu nowości.


Zakochani ludzie nie widzą w swoim obiekcie westchnień złych cech. Świat widziany jest przez różowe okulary, a wady odchodzą na dalszy plan. Zauroczony człowiek uważa, że obiekt jego westchnień jest ideałem, a nieodpowiednie zachowanie spowodowane jest ciężkim dniem. Powinniśmy nauczyć się doceniać swoją wartość i wiedzieć, że nikt nie ma prawa nas poniżać. Wzajemny szacunek, to bardzo ważna cecha, która jest fundamentem relacji. Jeżeli widzicie, że ktoś jest źle traktowany, to zapewne chcecie mu pomóc, ale napotykacie na swojej drodze mur. Pamiętajcie, że nigdy nie warto poddawać się i małymi krokami zmierzać do realizacji postawionego sobie celu, a także polepszenia życia swojego czy naszych bliskich.

"Joy" to pełna emocji powieść, która zawiera cenną życiową lekcję. Główna bohaterka udowadnia, że życie bywa zaskakujące i wiele zależy od tego, czy weźmiemy szczęście w swoje ręce i przyczynimy się do tego, abyśmy żyli tak, jak marzymy. Serdecznie polecam.

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Inanna.

3 komentarze:

 1. Skoro książka przekazuje życiową lekcję i dostarcza emocji, to niczego więcej mi nie potrzeba, by chcieć ją przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze mówiąc przy takich książkach zawsze kilka razy si zastanowię jak po coś sięgnę, bo zwykle się na nich zawodzę. Ale w sumie nauczyłam się tego, żeby nie mówić nie, więc może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie ją wobec tego przeczytam :)
  Pozdrawiam, ELi https://czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń