czwartek, 21 lutego 2019

"Opowiem Ci o zbrodni" - praca zbiorowa

Wydawnictwo: Kompania Mediowa
Data wydania:  17 października 2018 roku
Liczba stron: 280


"Opowiem Ci o zbrodni", to zbiór sześciu reportaży, które wyszły spod pióra polskich pisarzy specjalizujących się w kryminałach. Autorzy mieli za zadanie stworzenie fabuły do jednego z programów telewizyjnych, w którym miały zostać poruszone prawdziwe sprawy z przeszłości.

Poruszone wątki dotyczą wydarzeń sprzed kilkunastu lat, ale również takich sprzed czterdziestu. O niektórych z nich mogłam słyszeć z racji dramatyzmu i nawiązania do wydarzenia, jednak niektóre były mi nieznane. 

Najbardziej wciągnęłam się w historię przedstawioną przez Państwa Kuźmińskich, a także przez Panią Puzyńską. Rozumiem, że mając ograniczone miejsce, Autorzy musieli zredukować się w pracy i dużo streszczać. Mimo to, nie wszystkie pozycje i styl narracji przypadły mi do gustu. Zdarzyło się, że irytowały mnie ciągłe powtórzenia i przypominanie o jednym incydencie. To właśnie dwa ostatnie opowiadania wciągnęły mnie tak, że nie mogłam odłożyć książki na bok. Historia związana z zabójstwem w autobusie była według mnie fenomenalna! Pani Kasia natomiast postanowiła lepiej przyjrzeć się sprawie, która miała miejsce niedaleko mnie. Bez problemu mogłam wyobrazić sobie miejsce rozgrywania się horroru i wczuć się w wydarzenia z przeszłości.


Nauka i postęp idą do przodu z roku na rok. Aktualnie śledczy mają lepsze sposoby na odkrywanie sprawy i dojście do motywów popełnienia zbrodni. Kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu nie wszystkie sprawy zostały wyjaśnione, również z racji technicznych problemów. Niektóre miały pewne zakończenie, jednak po latach znalazły się osoby, które dopatrzyły się pewnych nieprawidłowości i chciały je rozwikłać.  

"Opowiem Ci o zbrodni", to spis prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce w Polsce. Zostały umieszczone tutaj tajemnicze zaginięcia oraz morderstwa. Polscy Autorzy dzielą się z nami zdobytymi informacjami i przedstawiają nam je w skrócie. Jeżeli lubicie sięgać po książki, których akcja dotyczy rzeczywistości, to ta pozycja jest dla Was.


Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Kompania Mediowa.

2 komentarze:

  1. Bardzo chcę przeczytać tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba poczekam na coś innego :)
    Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń