piątek, 22 lutego 2019

"Cała przyjemność po mojej stronie" - Natalia Sońska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 23 maja 2018 roku
Liczba stron: 336


Jagoda, to kobieta, która aktualnie nie ma w życiu łatwo. Została zdradzona przez męża i na chwilę obecną nie wie, jak potoczy się jej życie. Obawia się, że może stracić odziedziczoną kamienicę, a także, że zostanie zamknięta cukiernia, w której pracuje. Jej szare życie nabiera barw w momencie, kiedy stały klient Tomasz zaprasza ją na kawę. Okazuje się, że mężczyzna wiele w życiu przeszedł i próbuje je na nowo odbudować. Czy dwójka osób po przejściach będzie miała szansę na szczęśliwe życie? Czy los wystarczająco ich zranił, aby teraz mogli cieszyć się tylko szczęściem?

"Słodka" to nazwa cukierni, w której pracuje Jagoda, ale również taka jest cała powieść. Akcja została tak wykreowana, że wszystko co tam się rozgrywa, jest urocze. Bohaterowie, to doświadczone osoby, które mają za sobą bagaż doświadczeń i muszą radzić sobie z poważnymi problemami. Jest tutaj romantyzm, ale czytelnik spotyka również poważne poczynania, które związane są z dorosłością.


Niestety w życiu człowieka bywa tak, że osoba, która miała spędzić z nami resztę naszych dni - znika. Okazuje się, że los lubi drwić z naszych planów i często nas zaskakuje. Nie ważne, czy strata spowodowana jest rozstaniem, czy jakąś tragedią, przeważnie serce boli tak samo. Wtedy wszystko zależy od nas o od tego, jak podejdziemy do danej sprawy. Człowiek nie powinien załamywać się, tylko uwierzyć, że życie przygotowało dla niego jeszcze wiele dobrego. Nie ważne, czy ludzie mają lat piętnaście, trzydzieści czy siedemdziesiąt - na miłość nigdy nie jest za późno.

Jeżeli szukacie książki, która jest typowym romansidłem, to koniecznie sięgnijcie po "Cała przyjemność po mojej stronie". Jagoda i Tomasz udowodnią Wam, że warto wierzyć w to, że na każdego czeka szczęście. Postawa bohaterów wprowadzi Was w optymistyczny nastrój.

Moja ocena: 7,5,/101 komentarz:

  1. Bardzo miło wspominam lekturę pierwszej części, więc po tę, również chętnie sięgnę. 😊

    OdpowiedzUsuń