sobota, 23 lutego 2019

"Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?" - Natalia Sońska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania:  13 lutego 2019 roku
Liczba stron: 334


Nieubłaganie zbliża się czas rozwodu Jagody i Łukasza. Kobieta jest w stanie pójść na ugodę, ponieważ marzy o tym, aby jej były partner zniknął z jej życia i zostawił jej odziedziczoną kamienicę. Bohaterka coraz więcej czasu spędza z mecenasem Teodorem, który zajmuje się jej sprawą. Myśli Jagody krążą jednak cały czas wokół Tomasza, z którym niefortunnie rozstała się. Okazało się, że kochankowie mają odmienne podejście do pewnych spraw i to ich poróżniło. Czy przez jedną kłótnię ten uroczy związek ulegnie całkowitemu rozpadowi? Jak zaowocują częste spotkania Cukierniczki z Teodorem? I co na to wszystko Łukasz? Czy nareszcie małżeństwo zostanie formalnie zakończone?

"Cała przyjemność po mojej stronie" była przepełniona słodyczą. Niestety w tej części na bohaterów czekają same problemy. W życiu Jagody cały czas ciągnie się wątek rozwodu. Kobieta obawia się zachowania Łukasza i tego, jakie zarzuty może przeciwko niej postawić. Dodatkowo ma zranione serce po niefortunnej rozmowie z Tomaszem. Okazuje się, że zauroczenie, które dotychczas było w ich życiu, wyparowało wraz z pierwszą kłótnią. Jagoda z jednej strony chciałaby wyciągnąć dłoń do ukochanego, a z drugiej jest coraz częściej świadkiem tego, że towarzyszy mu Paulina.


Przyznam szczerze, że irytowało mnie zachowanie Tomasza. Mężczyzna nie chciał dopuścić do wiadomości tego, że Jagoda ma prawo mieć swoje zdanie i z racji ich krótkiego związku, może już mieć wykreowane podejście odnośnie rozwodu. Starał się za wszelką ceną narzucić jej swoje zdanie, a w chwili odtrącenia - bulwersował się. Dodatkowo swoim zachowaniem zwodził nieustannie zakochaną w nim Paulinę. Momentami miałam wrażenie, że robi wszystko, aby w jego życiu była jakaś kobieta, ponieważ ciągle tęskni za Ewą. Niestety w tej części nie polubiłam się z tym Panem...

Ludzie podczas kłótni są w stanie wyciągnąć na wierzch wszelkie brudy i niedomówienia. Takie zagranie zastosował właśnie Łukasz, który działał przeciwko żonie. Bohater nie chciał dopuścić do tego, aby małżeństwo zostało zakończone z orzeczeniem o jego winie, dlatego grał nie fair. W realnym życiu ludzie również niestety często robią innym pod górkę. Samolubne postępowanie i zapatrzenie tylko na własny czubek nosa, czyni ich zadufanymi w sobie. Na szczęście zdarzają się przypadki, że los bywa sprawiedliwy i niekiedy ich zachowanie zostaje ukarane.


Jeżeli mieliście okazję czytać już "Cała przyjemność po mojej stronie", to koniecznie sięgnijcie po drugą część z serii "Jagodowa miłość". Poprzednio było za dużo słodyczy w powieści? Uwierzcie mi, że tym razem wszystko zostało wyrównane i czeka Was "słona historia". Natalia Sońska idealnie gra na uczuciach czytelnika i ujawnia mu nowe wydarzenia z życia bohaterów. Do jednych postaci przekonuje nas bardziej, a innych stawia w złym świetle. Mam nadzieję, że już niedługo będę miała przyjemność poznać ciąg dalszy perypetii z Zielnej. Ta historia nie może zakończyć się w takim miejscu. Pani Natalio, może Pani to jeszcze dla mnie zrobić i stworzyć trzecią część? :)

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.

2 komentarze:

  1. Pierwsza część, bardzo mi się podobała, więc tę, na pewno również przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Od dawna planuję poznać twórczość tej autorki, więc mam nadzieję, że w końcu znajdę na to czas. :)

    OdpowiedzUsuń