czwartek, 28 lutego 2019

"Nie odkładaj życia na później" - Joanna Godecka

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 30 stycznia 2019 roku
Liczba stron: 224


Nieustannie za czymś pędzisz? Nie masz na nic czasu, a także nie potrafisz docenić tego, co Cię otacza? Pani Joanna Godecka w swoim poradniku porusza właśnie ten problem i stara się wprowadzić optymizm do naszej codzienności.

Nie sądzę, aby osoby, które mnie nie znają stały się moją motywacją i przyczyniły się do tego, że diametralnie zmienię swoje życie. W poradnikach lubię to, że często mogę na chwilę zastanowić się nad swoim życiem i zwrócić uwagę na to, co mi umyka. Niekiedy przyjmuję do wiadomości, że w zasadzie, to z lekkim lekceważeniem podchodzę do tematu i mogę staranniej przyłożyć się do wykonywania danej czynności.


Najbardziej chyba realnym przykładem z mojego życia był ciągły brak czasu i nadrabianie zaległości. Należę do tego grona osób, które w każdej, pozornie wolnej chwili mają coś do zrobienia. Urlopu czy weekendu nie poświęcam na odpoczynek, tylko na dalszą domową pracę.

Zdecydowanie lubię cytaty. Bardzo podobało mi się, że znalazło się na nie miejsce na początku każdego rozdziału. Były one wyselekcjonowane i miały świetne nawiązanie do podjętej tematyki.


"Nie odkładaj życia na później", to poradnik jakich wiele na rynku. Autorka opisuje w nim aspekty, które najczęściej nam umykają. Stara się uświadomić nam, że nie warto narzekać i nieustannie za czymś gonić, tylko znaleźć chwilę na odpoczynek i realizację swoich pasji, a także marzeń.

Moja ocena: 6,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Muza.

2 komentarze:

  1. Raczej nie sięgam po poradniki :) Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Mówiąc szczerze, mam już przesyt tego typu poradników. 😊

    OdpowiedzUsuń