poniedziałek, 11 lutego 2019

"Bezbronne" - Taylor Adams

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 13 lutego 2019 roku
Liczba stron: 368


Darby, to młoda studentka, która przed świętami jedzie do domu, aby spotkać się z umierającą matką. Niestety po drodze dopadła ją duża śnieżyca i dziewczyna zmuszona była dokonać postoju. Okazało się, że na postoju złą pogodę postanowiły przeczekać jeszcze cztery osoby. W pewnym momencie Darby postanowiła wyjść na dwór i niespodziewanie w jednym z samochodów dostrzegła rękę jakiegoś dziecka. Od tego momentu zaczęła prowadzić własne śledztwo i pragnęła, aby tajemnicza osoba została uwolniona.

Opis książki zapowiadał bardzo ciekawą i intrygującą akcję. Niestety w moim odczuciu okazało się, że było inaczej. Fakt, iż w niektórych momentach bohaterowie zaskakiwali mnie swoim zachowaniem, jednak było ono w pewnym stopniu przewidywalne. Wystarczyło, aby trop doszedł do jednej osoby, a w zasadzie wszystko było wyłożone niczym karty na stół. Niektóre z incydentów były strasznie niedopracowane i nie miałyby one miejsca zaistnienia w rzeczywistości. Autora chyba za bardzo poniosła wyobraźnia i zbyt dał ponieść się fantazji.


Zastanawiam się jaką głębsza puentę można wyciągnąć z tej lektury. Jednym aspektem jest chyba to, że nigdy nie powinniśmy ufać obcym ludziom. Możemy wykreować sobie o nich zdanie, jednak aby powierzyć im swoje sekrety, powinniśmy jak najlepiej ich poznać. Ludzie zakładają różne maski i nigdy nie wiemy, kim tak naprawdę są. 

Możliwe, że postawiłam wobec tej książki wysokie wymagania. Widziałam sporo dobrych ocen i liczyłam na thriller, który będzie do ostatniej strony trzymał mnie w napięciu, a fabuła tak zawiruje, że obraz który ja sobie wykreowałam, ulegnie zmianie. Można powiedzieć, że zamiast mrożącego krew w żyłach thrillera, otrzymałam obyczajówkę z lekkim wątkiem dramatyzmu. Wiele brakowało mi w tej historii, a także scenariusz nie do końca pasował pod wybrany gatunek literacki.Moja ocena: 5,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Otwartemu.

3 komentarze:

 1. Czytałam i w ostatecznym rozrachunku książka podobała mi się, ale miała swoje mankamenty. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka przewinęła mi się już kilka razy na blogach i chociaż polecana to wzbudzała moje wątpliwości. Widzę, że słusznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja bardzo chce ją przeczytać mimo mieszanych opinii :)
  Pozdrawiam,
  Eli z https://czytamytu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń