niedziela, 6 stycznia 2019

"Uwierz w miłość, Calineczko" - Natalia Sońska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 31 października 2018 roku
Liczba stron: 384


Maja wychowała się w domu dziecka, jednak aktualnie jako trzydziestolatka mieszka z ciocią. Bohaterka od dziecka przyjaźni się z Bartkiem, a niektórzy myślą nawet o tym, że są parą. Ich zachowanie przyczynia się do tego, że ciocia Mai i ojciec Bartka bez ich wiedzy przygotowują ślub. Niespodziewanie pewnego dnia w domu sąsiadki pojawia się jej wnuk, któremu Majka nie przypada do gustu. Dlaczego początki tej znajomości okażą się być takie niemiłe? Czy dziewczyna mimo wszystko znajdzie nić porozumienia z nowym znajomym? A co ze ślubem? Może zachowanie babci i ojca otworzy oczy młodym i okaże się, że naprawdę coś do siebie czują?

Majka wiele przeszła i stara się podchodzić do życia z radością. Jej ciocia jest dla niej całym światem i kobiety chcą dla siebie jak najlepiej. Starsza kobieta ma ogromne życiowe doświadczenie, którym chętnie dzieli się z Majką. Ta docenia starania cioci, jednak nie potrafi znaleźć dla siebie odpowiedniego mężczyzny. Z czasem los postanawia jednak uśmiechnąć się do bohaterki i zsyła na jej drogę adoratora. Gdyby tego było mało, okazuje się, że trzydziestolatka musi stanąć przed ogromnym wyborem, ponieważ o jej serce zawalczy dwóch mężczyzn.


Bardzo lubię książki Natalii Sońskiej. Autorka pisze przyjemnym językiem, a jej powieści są słodkie i kobiece. Wykreowana historia Majki uświadamia czytelnikowi, że to tylko od niego zależy, jak będzie wyglądało jego życie. Każdy z nas powinien wybrać dla siebie odpowiednią ścieżkę i nie tłumaczyć się ciężką przeszłością. Główna bohaterka idealnie obrazuje to, że tylko naszą pracą i zachowaniem przyczynimy się do tego, czy będziemy usatysfakcjonowani z codzienności.

Co prawda święta już minęły, ale "Uwierz w miłość, Calineczko" bezproblemowo można przeczytać po tym świątecznym czasie. Fabuła przenosi nas do góralskiej miejscowości, gdzie za oknem występuje śnieg, a ciepło robi się nie tylko w domu, ale i w sercu. Historia tytułowej Calineczki jest bardzo pouczająca i mimo, iż mi osobiście do końca nie spodobała się ostateczna decyzja bohaterki, mająca na celu przekreślenie relacji, uważam, że warto sięgnąć po tę pozycję.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.

1 komentarz:

  1. Skoro mogę przeczytać tę książkę poza czasem świątecznym, postaram się zrobić to jeszcze tej zimy. 😊

    OdpowiedzUsuń