czwartek, 3 stycznia 2019

"Magia grudniowej nocy" - Gabriela Gargaś

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 31 października 2018 roku
Liczba stron: 337


"Magia grudniowej nocy", to opowieść o ludzkich problemach i sposobie radzenia sobie z nimi. Spotykamy tutaj samotną matkę, która ponownie jest w ciąży i boi się przekazać córeczce informację o tym, że będzie miała rodzeństwo, a w ich życiu prawdopodobnie pojawi się mężczyzna. Jesteśmy świadkami zakochania młodych ludzi, a także tych sporo starszych. Gabriela Gargaś tak wykreowała akcję, że czytelnik idealnie może wkomponować się w tło i zostać bohaterem.

Poczynania książkowych bohaterów, to problemy, które mogą dotknąć każdego z nas. W naszym życiu często pojawiają się sytuacje, na które nie mamy wpływu, a także nie spodziewaliśmy się ich. Nigdy nie wiemy również, kiedy u nas pojawi się ta prawdziwa miłość i jakie będą jej następstwa.


W powieści został przedstawiony światopogląd na przestrzeni lat. Wiekowi ludzie najczęściej mają zupełnie inne podejście do mieszkania bez ślubu, niż młodzi. Każde pokolenie zostało wychowane w nieco innej kulturze i zostały w nas zaszczepione inne wartości. Mimo wszystko nie powinniśmy krytykować podejścia innych do życia i tego, jakie mają zdanie. Każdy z nas ma prawo wyrazić swoją opinię, a świat nieustannie pędzi do przodu i zmienia się tok podejścia do wielu spraw.

Książka "Magia grudniowej nocy", to piękna opowieść o codzienności wielu osób. Życie głównych bohaterów może mieć odzwierciedlenie w naszej codzienności. Autorka wykreowała piękną, świąteczną opowieść, jednak nie brakuje w niej powagi. W tym przypadku lukier nie będzie wylewał się z każdej strony, jednak po przeczytaniu całej historii, czytelnik otrzyma zastrzyk pozytywnej energii i zapewne szerzej otworzy serce na miłość.Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.

1 komentarz:

  1. Żałuję, ale nie udało mi się przeczytać tej książki w święta. Będzie musiała poczekać na kolejne Boże Narodzenie. 😊

    OdpowiedzUsuń