środa, 2 stycznia 2019

"Morderczyni" - Sarah A. Denzil

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 16 stycznia 2019 roku
Liczba stron: 340


Siedem lat temu czternastoletnia Isabel prawdopodobnie zabiła sześcioletnią Maise. Dziewczynka, mimo iż miała krew na rękach, nie pamiętała nic z tego dnia. Aktualnie Leach zaczęła pracę w szpitalu psychiatrycznym i od samego początku znajduje nić porozumienia z oskarżoną Isabel. Pielęgniarka z wielkim zaangażowaniem poznaje przeszłość i myśli swojej pacjentki, a także próbuje udowodnić, że sąd mylił się i nastolatka nie mogła zabić innego dziecka.

Leach wiele w życiu przeszła i niestety została na świecie tylko ze swoim bratem. Kobieta nie boi się ciężkiej pracy i zdaje sobie sprawę z tego, jak mogą wyglądać jej nowe obowiązki. Isabel charakteryzuje dziewczynę, która jest bardzo delikatna i cieszy się z otaczającego ją świata. W żadnym wypadku nie posiada cech morderczyni, a mimo to, sąd uznał ją za winną dokonania czynu. Dlaczego?


Sarah A. Denzil zabiera czytelnika w podróż i przenosi do wykreowanego świata, jednocześnie wywołując przy tym momentami dreszczyk przerażenia. Autorka w swoim najnowszym thrillerze porusza wątek zaufania i oskarżania kogoś bez dowodów. Zapewne każdemu z nas zdarzyło się choć raz w życiu zarzucić komuś jakiś czyn, bądź ocenić na podstawie usłyszanej opinii.

Jeżeli szukacie książki, w której już prawie będziecie bliscy rozwiązania zagadki, a tu nagle zmieni się tok wydarzeń, to koniecznie sięgnijcie po "Morderczynię". Będziecie mieli okazję śledzić losy prawdopodobnie niewinnej dziewczynki, jej późniejsze zachowanie, a także relację z kobietą, która od razu jej nie przekreśliła. Dodatkowo pomiędzy głównym wątkiem, będziecie świadkami odkrycia innej mrocznej tajemnicy. 

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia. 

1 komentarz: