wtorek, 29 stycznia 2019

"Tego kwiatu jest pół światu" - Marta Radomska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 30 stycznia 2019 roku
Liczba stron: 428


Kilka dni po rozwodzie Majka niespodziewanie znajduje w pewnym ogródku zwłoki mężczyzny. Kobieta nie miała okazji zobaczyć twarzy nieboszczyka, jednak podczas śledztwa okazuje się, że był to jej były mąż. Po tych wydarzeniach w życiu bohaterki pojawia się mężczyzna imieniem Robert, przed którym kobieta otwiera swoje serce. Okazuje się również, że Babcia Majki podarowała kiedyś wnuczce kluczyk, który po latach pozwoli na rozwiązanie pewnej zagadki i poznanie ostatniej woli staruszki.

Akcja książki wciąga czytelnika do zabawnego świata Majki, który jest pełen problemów i niezapowiedzianych wydarzeń. Spędzając czas z tą kobietą, nikt nie wie, co może go za chwilę spotkać. Mogłoby wydawać się, że chęć uratowania kota, który uciekł na drzewo nie będzie niosła za sobą żadnych konsekwencji, jednak los chciał, że od tego czynu życie Majki diametralnie przyśpiesza. Marta Radomska gwarantuje Wam, że podczas lektury momentami uśmiejecie się do łez. 


Niekiedy okazuje się, że świat jest naprawdę mały i nigdy nie wiemy, kogo spotkamy danego dnia na swojej drodze. Zdarza się, że w naszym życiu pojawiają się ludzie, którym od razu jesteśmy w stanie zaufać i bezproblemowo wpuszczamy ich do swojej codzienności. Tak było również w przypadku Majki, która zaufała Robertowi i wierzyła w każde jego słowo. Mężczyzna ten okazał się być dla niej podporą po ciężkich wydarzeniach, a także przyczynił się do uratowania jej życia. Ale czy, aby na pewno kochankowie wiedzą o sobie wszystko?

Bardzo serdecznie polecam Wam powieść "Tego kwiatu jest pół światu". Autorka wykreowała świetną historię, która wywoła uśmiech na Waszej twarzy. Odmianą dla tego typu książek jest fakt, że głównym wątkiem nie jest tutaj romans bohaterów, a śledztwo. Jeżeli dotychczas wzbranialiście się przed thrillerami czy kryminałami, to taka pobudzająca obyczajówka, może Was przekonać do tego typu literatury. Uwierzcie mi, że z Majką nie będziecie się nudzić i na długo o niej nie zapomnicie. 


Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona. 

1 komentarz: