sobota, 15 grudnia 2018

"Randka pod jemiołą" - Agnieszka Olejnik

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 31 października 2018 roku
Liczba stron: 391


Pewnego dnia Joasia niespodziewanie przyłapuje swojego męża z inną kobietą. Okazuje się, że romans trwa już pewien czas, a kochankowie pragną ze sobą być. Zraniona kobieta musi poszukać sobie nowego mieszkania, i tutaj z pomocą przychodzi jej rodzina. Okazuje się, że jej siostry prowadzą tajne stowarzyszenie, które pomaga osobom potrzebującym. Tym sposobem bohaterka trafia do domku starszej kobiety, gdzie mężatki chcą wcielić w życie pewien plan pomocy. Rozstanie z mężem okazało się być punktem kulminacyjnym do zmiany zachowania Joasi, ponieważ nagle rezygnuje ze swojej pracy, a także poznaje wiele świetnych osób.

Jak to miło, kiedy akcja powieści rozgrywa się niedaleko. Bohaterowie „Randki pod jemiołą”, to mieszkańcy Bydgoszczy! Joanna od momentu wyjścia za mąż, stała się gospodynią domową, która nie może wyrazić swojego zdania. Bohaterka mogła wychodzić z domu do pracy, która z czasem okazała się być niezbyt miłym zajęciem. Mąż Asi wiele jej zabraniał, wyznaczał kryterium ubioru, czy postępowania, a kobieta bez skrupułów godziła się na to. Na oczy przejrzała dopiero w momencie, kiedy zobaczyła zachowanie swojego wybranka w objęciach innej kobiety.


Na uznanie zasługuje również rodzina głównej bohaterki. Ludzie ci, zawsze chętnie nieśli pomoc innym. Nie oczekiwali w zamian żadnej zapłaty, a liczył się dla nich uśmiech i dobro drugiej osoby. Niestety w obecnym czasach nie każdy zdolny jest do takiej bezinteresownej pomocy, a tym bardziej przeznaczania swoich pieniędzy na szczytny cel.

Pani Agnieszka w swojej powieści porusza temat zdrady i radzenia sobie po tym wydarzeniu. Zraniony człowiek na początku jest przekonany, że nikt nie będzie w stanie zapewnić mu takiego miejsca na świecie, gdzie będzie czuł się idealnie. Przecież to, ta wybrana osoba, obiecywała nam, że nigdy nas nie zostawi, a wszelkie problemy będzie próbowała wyjaśnić. Niestety ból po rozstaniu zawsze jest i każdy musi sobie z nim poradzić. Cierpienie nie jest niczym przyjemnym, jednak pamiętajcie, że po burzy zawsze wychodzi słońce. To tylko od Was indywidualnie zależy, czy będziecie chcieli żyć optymistycznie, a także, czy otworzycie swoje serce na nowe znajomości.


„Randka pod jemiołą”, to urocza powieść, gdzie losy bohaterów możemy śledzić przez cały rok. Nie jest to typowo świąteczna powieść, gdzie słodycz wylewa się z każdej strony, więc bez problemu możecie sięgnąć po nią o dowolnej porze roku. Po lekturze warto jednak zauważyć, jaka cenna lekcja płynie z całej fabuły, a także przestać żyć przeszłością i otworzyć się na nowe kontakty i doświadczenia.

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.

2 komentarze:

  1. Mam ochotę na tę książkę, ale będzie musiała trochę poczekać na swoją kolej. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Czeka już na swoją kolej! I może jeszcze zdąże w tym roku!

    OdpowiedzUsuń