sobota, 22 grudnia 2018

"Anioł na śniegu" - Joanna Szarańska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 31 października 2018 roku
Liczba stron: 324


"Anioł na śniegu", to opowieść o sąsiadach z kalwaryjskiego bloku przy ulicy Weissa. Dostrzegamy zmagania mieszkańców, ich wzajemne (ale nie tylko!) relacje, a także jesteśmy świadkami przedświątecznej gonitwy. W najbliższym czasie życie Marzeny ulegnie ogromnej zmianie, ponieważ w jej życiu pojawi się nowa osoba. Monika nie może dojść do porozumienia z mamą Kwiatek i próbuje uświadomić jej, że nie pozwoli, aby ktoś układał życie jej rodziny. Każdy z bohaterów znajduje się w nowej sytuacji życiowej i musi podjąć odpowiednie kroki, aby jak najlepiej sobie poradzić. Czy świąteczny zgiełk pozwoli na to, aby móc na spokojnie rozwiązać wszelkie sprawy i przemyśleć wiele decyzji?


W fabule zostały przeplecione zabawne sytuacje z poważnymi wydarzeniami. Bohaterowie zamiast cieszyć się zbliżającym czasem, przepełniają swoją głowę problemami, którymi nie chcą podzielić się z bliskimi. Okres przedświąteczny, to przeważnie czas ciągłego spieszenia się. Ogromne kolejki w sklepach, poszukiwanie ostatnich prezentów, czy dokupowanie brakujących składników do ciast i potraw. W tym całym zamieszaniu niekiedy można zapomnieć o tym, co najważniejsze - o rodzinie i wspólnej bliskości.


Jeżeli myślicie, że święta muszą być idealnie przygotowane, choinka jak największa, prezenty drogie, a potrawy wykwintne, to mylicie się. "Anioł na śniegu" uzmysłowi Wam, o co chodzi tak naprawdę w magii świąt, a także, że najważniejsze są uczucia, a nie rzeczy materialne. 

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.

2 komentarze:

  1. Muszę wreszcie przeczytać pierwszą część. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy tom podobał mi się bardziej, ale ten też przypadł mi do gustu. Świetny cykl! :)

    OdpowiedzUsuń