piątek, 12 października 2018

"Shinrin Yoku. Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody" - Hector Garcia, Francesc Miralles

Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 9 maja 2018 roku
Liczba stron: 208


Japończycy od zawsze mnie zachwycają. Podziwiam ich kulturę osobistą oraz szacunek do drugiej osoby czy pracy. W "Shinrin Yoku" Autorzy zdradzają tajniki obcowania z naturą i czerpania z niej korzyści. Dosłowne znaczenie tytułu, to "kąpiel wodna", ale na stronach tej książki nie dowiecie się nic o kąpieli.

Aby w pełni korzystać z uroków japońskich wynalazków nie trzeba w nic inwestować. Wystarczy wybrać się na spacer do lasu, zostawić telefon w domu, a z głowy wyrzucić myśli o obowiązkach. Japońskiej kąpieli wodnej możecie w każdej chwili doświadczyć, podczas przebywania wśród różnego typu roślin.


Zdarza Wam się z utęsknieniem czekać na wiosnę? Wypatrujecie pierwszych pąków na drzewach? To właśnie po zimie człowiek nieświadomie zażywa shinrin yoku. Na naszych twarzach niespodziewanie pojawią się uśmiech, a my budzimy się do życia i jesteśmy pełni energii.

Ciągły pośpiech w mieście, brak przyrody dookoła może być powodem do pojawiającej się depresji. Czasami wystarczy jednego dnia odłożyć na bok wszelkie problemy i udać się na spacer do lasu. Uwierzcie mi, że natura pozwoli Wam odprężyć się i doda sił.

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Znak Literanova.


1 komentarz: