niedziela, 17 czerwca 2018

"Poza rytmem" - Brittainy C.Cherry

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 6 czerwca 2018 r.
Liczba stron: 400


Spełnieniem marzeń szesnastoletniej Jasmine Greene jest możliwość chodzenia do publicznej szkoły. Dziewczyna, ma dość ciągłego przebywania w domu z matką, która wykreowała dla niej przyszłość i nie pozwala nastolatce na chwile wytchnienia. Pewnego dnia spotyka chudego chłopaka imieniem Elliott, który jest wyśmiewany przez społeczeństwo. Postanawia podjąć wszelkie próby, aby pomóc mu przeżyć szkolne lata. Między tym dwojgiem rodzi się szczera przyjaźń, a z czasem kiełkuje w nich uczucie miłości. Niestety na przeszkodzie do szczęścia dziewczyny ponownie staje matka, która postanawia wyjechać z córką z Ameryki do Europy.

 Mogłoby wydawać się, że Jasmine ma wszystko czego pragnie nastolatka. Nie narzeka na brak pieniędzy, może poszczycić się urodą, a dodatkowo ma piękny głos i talent muzyczny. Muzyka jest dla niej jedną z najważniejszych rzeczy w życiu, jednak preferuje inny gatunek niż jej matka. Sprawa ta prowadzi do nieporozumień, a nawet do tego, iż rozpada się związek rodzicielki z Ray'em, który był wsparciem dla Jasmine. Dodatkowo niezaplanowany wyjazd łamie serce dziewczyny, ponieważ obdarzyła uczuciem spokojnego chłopaka ze szkoły. Złożyli sobie obietnicę, aby wymieniać się e-mailami, jednak Elliott po czasie urywa kontakt. Gnębienie chłopaka nasiliło się po wyjeździe Jazz, ale dlaczego tak nagle przestał się odzywać? Przecież mówił swojej wybrance, że ją kocha i kilometry nie będą przeszkodą w zniszczeniu ich miłości...

Czasami zdarza się tak, że rodzice chcieliby, aby ich dzieci wybrały daną ścieżkę życiową. Każdy z nas jednak ma wolny wybór i ważne jest to, aby dziecko, czy młoda osoba, zadecydowała o tym kim chce zostać. Nie wolno narzucać innym co mają robić i jak się zachowywać. To my osobiście w głębi serce powinniśmy czuć miłość i zapał do robienia danej rzeczy. Spełniając czyjeś niezrealizowane ambicje, nie przyczynimy się do tego, że będziemy szczęśliwi. Chęć zadowolenia za wszelką cenę bliskiej osoby, nie wpłynie na to, że nasze życie zmieni się i będziemy emanować radością. Wręcz przeciwnie - może to tylko utrudniać życie i przywoływać chwile smutku. Pamiętajcie więc, że to Wy osobiście musicie wybrać własną ścieżkę życiową i kierować się tym co podpowiada Wam serce. Nikt inny za Was życia nie przeżyje.


Książki Brittainy C. Cherry przepełnione są uczuciami i Autorka idealnie gra na emocjach. Uwierzcie mi, że poznając historię Jasmine i Elliotta będziecie musieli sięgnąć po chusteczki. Historia nie została wykreowana w tej sposób, że dwójka ludzi wraca do siebie po latach i pada sobie w ramiona. Nie! Nie ma tutaj również wielkiej miłości, a Elliott wyraźnie oznajmia, że Jazz nic dla niego nie znaczy. Dorosłe życie dało bohaterom mocno w kość, muszą teraz zmagać się z wydarzeniami z przeszłości, radzić sobie z przeciwnościami losu, czy patrzeć na smutek innych osób.

Bardzo serdecznie polecam Wam tę książkę. Dzięki niej dowiecie się jak ważna jest muzyka dla niektórych ludzi, ile człowiek jest w stanie zrobić dla najbliższych, jakie skutki niesie poświęcenie się dla innych i czy można pokonać demony przeszłości i żyć, czerpiąc przy tym szczęście z codziennych chwil.

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia.
6 komentarzy:

 1. Czuję,że to będzie coś idealnego dla mnie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne zdjęcie z gitarą! ♡
  Co do książki to wydaje się być bardzo interesująca i z pewnością porusza dość ważny temat. Słyszałam wiele dobrego o tej autorce, więc w końcu będę musiała sięgnąć po którąś z jej książek. Czemu więc nie po tę?

  Pozdrawiam ♡

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chętnie przeczytam :)
  Piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcie piękne, a ksiązka chyba warta żeby po nią sięgnąc :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ogromną ochotę na poznanie twórczości Cherry, więc mam nadzieję, że uda mi się to jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie pozostaje nic innego jak włączyć cichutko muzykę w tle, wziąć kieliszek dobrego wina, zasiąść wygodnie w fotelu i zatopić się w lekturze...

  OdpowiedzUsuń