sobota, 3 lutego 2018

"Czerwony parasol" - Wiktor Mrok

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 19 stycznia 2018r.
Liczba stron: 592


Tatiana to nastolatka, która ma bogatych rodziców, nienaganną urodę oraz wysportowaną sylwetkę. Pewnego dnia, kiedy wraca do domu zastaje brutalnie zamordowanych rodziców oraz siostrę. Dziewczyna nie załamuje się, ponieważ ma silną wolę, aby przetrwać tragedię. Dodatkowo znajduje pendrive i ampułki, które zostawił jej ojciec.

Akcja książki rozgrywa się w mroźnej Moskwie. Historia została oparta na faktach, ponieważ temat nawiązuje do działalności tajnych służb specjalnych. Zostało przedstawionych tutaj kilka wydarzeń, których wątki ostatecznie prowadzą do losów Tatiany. Bohaterka wykazała się dużą dojrzałością, którą tak naprawdę zdobyła z dnia na dzień.

Ogólnie mam dużo zastrzeżeń odnośnie tej książki. Bohaterowie w większości zostali zbyt wyidealizowani - przyznam, że irytowało mnie to. Nadmiar informacji i nawiązań do działalności tajnych służb nie wciągnął mnie w wir wydarzeń. Przeczytałam, przyswoiłam informacje i tyle. Ostatecznie nie wróciłabym już do tej pozycji.


Uważam, że jeżeli kogoś interesuje działalność i wydarzenia, które miały miejsce na wschodzie, to ta pozycja będzie dla niego. Poznacie tajne informacje, czy zachowania niektórych ludzi, które były kiedyś tematem tabu.

Moja ocena: 6/10 

 Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Initium.


7 komentarzy:

 1. Myślę, że może dam szansę tej książce za jakiś czas. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że nie bardzo ta książka trafia w moje gusta. Nie lubię wyidealizowanych bohaterów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Póki co spasuję, ale może kiedyś dam jej szansę.
  Serdecznie pozdrawiam.
  www.nacpana-ksiazkami.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej książce dużo złego, więc nie zamierzam tracić na nią swojego czasu;)

  Pozdrawiam,
  korczireads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta historia mogłaby się spodobać mojemu Tacie...

  OdpowiedzUsuń