środa, 8 listopada 2017

"Tajemnice Torunia" - Olga Pniewska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopenika
Data wydania: 25 maja 2017
Liczba stron: 408Irma i Olga to dwie siostry bliźniaczki, które znajdują w toruńskim Forcie IV ciało kobiety. W jej dłoni dostrzegają przedmiot, który ukrywają przed policją. We dwie postanawiają zabawić się w detektywów i znaleźć przyczynę śmierci oraz powód dla którego kobieta trzymała naszyjnik ze zdjęciem. Do ich poszukiwań przyłącza się Mikołaj, który prawdopodobnie może wiedzieć więcej na temat całej sprawy. Z czasem do akcji dołącza również Orchidea z Jankiem - bohaterowie, którzy szukają zaginionego dziecka.

Fabuła składa się z krótkich opowieści, które są ze sobą w pewien sposób połączone. Najpierw akcja rozgrywa się w Forcie IV, następnie na Zamku Dybowskim, a na koniec przenosimy się do CKK Jordanki. 

Przyznam szczerze, że byłam ciekawa tej powieści. Chciałam poznać losy bohaterów, które rozgrywają się w Toruniu. O ile przyjemnie czytało mi się opisy miejsc i mogłam sobie dobrze wyobrazić akcję, o tyle sam styl mnie męczył. Niestety, momentami nie mogłam zrozumieć rozgrywającej się sytuacji. Myślę, że Autorka przedstawiła swój światopogląd odpowiednio do swojego wieku. Również nie zawsze pasowały mi dialogi oraz użyte stwierdzenia.


Myślę, że powieść ta jest odpowiednia dla nastolatków, którzy chcą poznać przygody młodzieży oraz dowiedzieć się, jak radzili sobie w chwilach napięcia czy strachu. Nie zabrakło tutaj również wątku miłosnego oraz mówiącego o problemach na linii rodzic - dziecko.

Moja ocena: 5,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo 
Wydawnictwu Naukowemu UMK.

1 komentarz:

  1. Do młodzieży już od dłuższego czasu nie należę, ale i tak mam ochotę sięgnąć po tę książkę.:)

    OdpowiedzUsuń