czwartek, 9 listopada 2017

"Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół" - Regina Brett

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 25 października 2017
Liczba stron: 400


Bardzo lubię książki pani Reginy Brett W Jej twórczości znajduję życiowe rady oraz promyki nadziei, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. 

"Będę kochać z największą intensywnością, na jaką mnie stać."

Najnowsza książka od tytułem "Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół" opowiada o tym, że są wokół nas ludzie, którzy nas zranili, ale są również tacy, którzy chcą abyśmy byli szczęśliwi i powinniśmy otworzyć się na nich. W poprzednich poradnikach Autorka opowiadała głównie o tym, jaka jest wdzięczna za to, że wygrała walkę z rakiem. Tym razem pokazuje światu pozostałe problemy, które miały miejsce w Jej życiu. Opowiada o tym, jakie skutki w nastąpiły po gwałcie, jak wyglądało życie samotnej młodej matki oraz przyznaje się do tego, z jak wielką determinacją poszukiwała odpowiedniego mężczyzny.


Każde z wydarzeń, które miało miejsce w życiu Pani Reginy - czy w naszym - wpływa na dalsze działania. Autorka przekazuje cenne rady o tym jakie powinniśmy mieć podejście do życia. Mamy je tylko jedno, na naszej drodze stanie jeszcze wiele przeciwności, ale nie można poddawać się. Pamiętajcie o tym, że to Wasz żywot i powinniście dążyć do takich chwil, aby jedynymi łzami, były te ze szczęścia. 

"Chciałam go uczesać - napisała. 
- Przez pięćdziesiąt dwa lata małżeństwa nigdy go nie czesałam."

Uważam, że poradnik "Kochaj" skierowany  jest głównie do osób, które zostały źle potraktowane przez los. Jeżeli ktoś uważa swoje życie za idealne - to gratulacje - ale tekst tej pozycji nie wywoła na Was wrażenia. 


Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Insignis.

3 komentarze:

  1. Do książek tego rodzaju podchodzę sceptycznie.Raczej do mnie nie przemawiają.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie czytam "Bóg nigdy nie mruga", więc może kiedyś nadejdzie czas także na "Kochaj". :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Niestety mnie trudno przekonać do tego typu poradników...

    OdpowiedzUsuń