czwartek, 20 lipca 2017

"Ojciec Brown. Najgorsza zbrodnia na świecie" - Gilbert Keith Chesterton

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 16 maja 2017
Liczba stron: 336

Ksiądz, któremu żadna zagadnie nie sprawia problemu.Głównym bohaterem książki jest ksiądz - tytułowy Ojciec Brown. Wydawać mogłoby się, że jest to przeciętny człowiek, który postanowił zostać duchownym. Na pierwszy rzut oka jest to niski mężczyzna o spokojnym i życzliwym wyrazie twarzy. Tak naprawdę pod maską skrywa inną osobę. Kiedy wymaga tego sytuacja Ojciec Brown zamienia się w detektywa. Żadna sprawa nie jest dla niego niewykonalna. Dzięki posiadanemu sprytowi potrafi rozwiązać każdą zagadkę.

W książce poznajemy kilka historii związanych z odkrywaniem tajemnicy. Każda z nich na swój sposób jest nietypowa. Ojciec Brown zawsze znajdzie rozwiązanie danej sytuacji i wymyśli sposób, aby przechytrzyć przestępcę.

Niestety ciężko było mi wczuć się w akcję. Nie mogłam odnaleźć się w świecie, który został przedstawiony w powieści. Książkę polecam każdej osobie, która fascynuje się Ojcec Mateuszem. Czytelnik będzie mógł wspólnie z duchownym rozwiązywać zagadki oraz snuć własne domysły odnośnie danego wydarzenia.

źródło

Moja ocena: 6/10

1 komentarz: