wtorek, 28 marca 2017

"Przypadki Callie i Kaydena" - Jessica Sorensen


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 8 czerwca 2015
Liczba stron: 368

Książka, która pokazuje nam, że każdy problem można pokonać. Wystarczy otworzyć się przed drugą osobą.Callie - cicha dziewczyna, jej dwunaste urodziny przyczyniły się do zmiany osobowości, ubiera się jak chłopak, chodzi smutna, nie lubi towarzystwa innych osób.
Kayden - sportowiec, który ma śliczną dziewczynę, gwiazda szkoły, która na pozór nie ma żadnych problemów.

Bohaterów łączy to samo miasto, ta sama szkoła. Callie zna Kaydena, ponieważ jej ojciec jest trenerem drużyny do której należy chłopak. Kayden jako popularny chłopak, nie zwraca uwagi na tak cichą dziewczynę. Aż do czasu. Do czasu, kiedy Callie znajdzie się na podwórku Kaydena i obroni go przed jego ojcem. Jednak było to chwilowe spotkanie. Losy bohaterów połączą się dopiero wtedy, kiedy oboje zaczną uczęszczać do tego samego college'u. 

Nowe miasto. Nowa szkoła. Nowy etap w życiu. Callie ten rozdział swojego życia postanawia spędzić na nauce oraz na spotkaniach z jej jedynym przyjacielem Sethem. Obojga łączy trudna przeszłość. Przyjaciele razem chcą pokonać przeszkody na swojej drodze i razem móc rozwiązywać problemy. Dla Kaydena to również nowy początek. Chłopak stara się odciąć od przeszłości, odciąć od tego co spotkało go w domu. Pewnego dnia losy Callie i Kaydena połączą się. Bohaterowie dadzą sobie szansę oraz otworzą się przed sobą i wyjawią swoje sekrety.

Zapewne każda dziewczyna w czasach szkoły czuła się jak Callie. Została odtrącona przez chłopaka, który podobał się jej czy została oczerniona przez znajomych. Nasza bohaterka udowadnia, że przez wszystko można przebrnąć, a następnie spotkać bratnią duszę, które zrekompensuje nam ciężki dla nas czas. Callie uczy nas tego, że problemami warto się dzielić oraz warto ufać ludziom, którzy są dla nas w pewien sposób wyjątkowi. A czego uczy nas Kayden? Tego, że warto podążać za głosem serca. Jeżeli ma się kogoś, kto nas rozumie i wspiera, to każdy problem można zwalczyć.

Moja ocena: 8/10


"3. Choć raz zrób, do cholery, to, co chcesz, zamiast tego, co uważasz, że powinieneś."źródło

6 komentarzy:

 1. Czytałam i bardzo mi się ta książka podobała <3 Druga część tak samo ^^

  zabookowanyswiatpauli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam w zeszłym roku tę książkę i zakochałam się na maksa :). Musiałam szybko kupić i przeczytać drugą część, tak mnie wciągnęła historia tych młodych bohaterów :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A "Przeznaczenie Violet i Luke'a" czytałaś? U mnie czeka na półce, ale jakoś ich losy mniej mnie interesują i ciężko mi po nią sięgnąć :)

   Usuń
 3. Koniecznie sięgnij po kolejną część, jest równie poruszająca jak pierwsza. Obie bardzo mi się podobały i poruszyły moje serce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Druga część również za mną :) Nie mogę jednak przekonać się do sięgnięcia po "Przeznaczenie Violet i Luke'a". :)

   Usuń
  2. Ja również po trzecią nie sięgnęłam, ale mam zamiar, choć czasem irytuje mnie nagła zmiana głównych bohaterów, to jednak po ostatnio czytanej serii przekonałam się, że to wcale nie musi być taki zły "zabieg" :)

   Usuń