sobota, 12 października 2019

"Śnieżna siostra" - Maja Lunde

Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 16 października 2019 roku
Liczba stron: 192


Tegoroczna wigilia dla Juliana prawdopodobnie nie będzie szczęśliwym czasem. Święta coraz bliżej, a jego najbliżsi nic nie przygotowują ani nie zdobią domu. Wszystko dlatego, że jego starsza siostra Juni nie żyje. Strata ta wprowadziła do domu smutek i rozpacz, a w dal odeszły rodzinne więzy. Niespodziewanie w życiu chłopca pojawia się Hedvig - dziewczynka, której dom, aż mieni się świąteczną atmosferą i kipi radością świąt. 

Strata najbliższych to okrutne uczucie. Nie ma już wspólnych rozmów, planów czy spędzania czasu. W jednej chwili gaśnie światło życia, ale jednak od nas tylko zależy, jak będzie wyglądała codzienność. Julian nie rozumiał dlaczego rodzice nie chcą wspominać jego siostry. Postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i przywrócić w rodzinie magię świąt, jednocześnie nie zapominając o Juni. Czy dziecku uda się zrealizować to marzenie?


Ze "Śnieżnej siostry" płynie piękne przesłanie mówiące o pielęgnowaniu pamięci o innych i tym, że zawsze kiedy o nich pomyślimy - będą przy nas. Jest to również cenna nauka dla dorosłych, że nie należy zamykać się w świecie swoich smutków, ale należy pomyśleć o uczuciach dzieci. To one widzą najpiękniejsze momenty w bożonarodzeniowym czasie i skutkuje to ich podejściem do tego okresu w dorosłym życiu. Nie zabierajmy im tej magii, a pozwólmy trwać chwili i beztrosce. 

Serdecznie polecam "Śnieżną siostrę" jako książkę dla młodszego czytelnika, ale również jej przesłanie przemawia do starszych odbiorców. Każda strona została uroczo przyzdobiona świątecznymi akcentami, a także znajdziemy tutaj piękne obrazki, które kształtują wyobraźnie małego czytelnika. Ta historia, to piękna opowieść o sile rodzinnej miłości, a jednocześnie stopniowo wprowadza nas w nieustannie zbliżający się świąteczny klimat.

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Literackiemu.

1 komentarz:

  1. Mimo, że nie jestem już w grupie docelowej tej książki, to jednak bardzo lubię historia z przesłaniem i będę miała ją na uwadze. 😊

    OdpowiedzUsuń