wtorek, 1 października 2019

"Ostatnia noc Olivii" - Christina McDonald

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 02 października 2019 r.
Liczba stron: 334

Pewnej nocy grzeczna i poukładana Olivia staje się ofiarą wypadku i dochodzi do śmierci mózgu. Niespodziewanie okazuje się również, że młoda kobieta jest w ciąży i lekarze muszą farmakologicznie podtrzymać jej życie, aż do czasu narodzin maleństwa. W tym czasie jej matka przechodzi przez emocjonalne piekło, ale również postanawia na własny rachunek znaleźć osobę, która pozbawiła życia jej córkę. Czy Abi uda się osiągnąć cel? Kto przyczynił się do śmierci dziewczyny? A może było tak jak uważa policja i tylko doszło do nieszczęśliwego wypadku?

Autorka kupiła mnie od samego początku. Świetnie lawirowała akcją i trzymała czytelnika w niepewności. Powoli przekazywana nam istotne wiadomości, a także pozwalała na to, abyśmy sami snuli domysły. Dialogi zostały świetnie skonstruowane, a narracja nie była monotonna.


Postawa Abi charakteryzuje nadopiekuńczą matkę, która jest przewrażliwiona na punkcie swojego dziecka. Matka za wszelką cenę pragnie kontrolować każdy ruch dziecka i wiedzieć dokładnie, co robi w danej chwili. Kobieta nie zdawała sobie sprawy, że swoim zachowaniem momentami może krzywdzić latorośl i nie pozwalać Olivii na pełną samodzielność. Prawda jest taka, że każdy rodzin jest w stanie dla swojej pociechy zrobić wszystko, jednak nie powinnyśmy popadać w paranoję. Zaufajmy dzieciom, dajmy im chwile spokoju, a także możliwość do podejmowanie pewnych decyzji.

Niekiedy rodzic, aby chronić swoje dziecko jest w stanie dokonać różnych rzeczy. W przypadku bohaterek, Abi chciała chronić córkę poprzez niewyjawienie jej informacji, kto jest jej ojcem. Nie spodziewała się, że dziewczyna po latach może sama dojść prawdy i pojawią się wtedy konsekwencje tego czynu. Fajnie zostało tutaj zaprezentowana relacja wzajemnego zaufania i wiedzy o najbliższych.


Serdecznie polecam Wam tę książkę. Wciąga do swojego świata i zatapia nas w świecie tajemnic. Wraz z bohaterami przecieramy nowe ścieżki, aby odkryć wiele niewiadomych. Również poznajemy znaczenie prawdziwej miłości, która jest bezwarunkowa i rozumiemy, ile poświęcenia wymaga rodzicielstwo.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu NieZwykłemu.

1 komentarz:

  1. Ta książka jest moim czytelniczym pragnieniem. Mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać. 😊

    OdpowiedzUsuń