niedziela, 22 września 2019

"Kwitnące lilie" - Karolina Wilczyńska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 31 lipca 2019 roku
Liczba stron: 318


Dzisiaj ponownie wybieramy się w odwiedziny na Kwiatową. Tym razem główna część akcji zostaje poświęcona Kai. Kobieta dowiaduje się o problemach zdrowotnych, które przytłaczają ją. Boi się podjąć dalszego leczenia, ponieważ uważa, że będzie miało same negatywne skutki. Powoli zamyka się w sobie i stroni od spotkań z sąsiadami. Ci jednak wykazują się braterską więzią i nie zawodzą w potrzebie.


"Kwitnące lilie" to chyba najbardziej smutna powieść z całej serii. Niestety prawie na każdym miejscu spotykamy się tutaj z problemami i przeciwnościami losu. Każdy z czwórki głównych bohaterów spotyka na swojej drodze przeszkody, które przysłaniają słońce dnia codziennego.


Kaja niespodziewanie dowiedziała się, że jest chora. Bała się dalszej diagnozy i tego, że nie poradzi sobie. Stroniła od dobrowolnych wizyt u lekarza i nie chciała patrzeć na otaczające ją zło. Panikowała. Powiem Wam, że szczerze rozumiem jej postać. Wczułam się w nią idealnie. Jestem w podobnym stadium i również boję się tego, co usłyszę. Tak jak w przypadku bohaterki, ale również w prawdziwym życiu, wsparcie najbliższych jest bardzo ważne i częściowo podnosi nas na duchu. Czasami okazuje się, że pomocną dłoń otrzymujemy od osób, które są nam obojętne.


Serdecznie polecam Wam tę książkę, jak i całą serię. Mimo, iż jest to szósta część, przygodę na Kwiatowej możecie zacząć od tomu piątego. To właśnie w poprzedniej części doszło do zmiany lokatorów i akcja na nowo toczy się w starym miejscu.

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuje bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.

1 komentarz:

  1. Pierwszy sezon tej serii bardzo mi się podobał, więc ten również mam w planach przeczytać. 😊

    OdpowiedzUsuń