wtorek, 20 sierpnia 2019

"Spowiedź polskiego kata" - Jerzy Andrzejczak

Wydawnictwo: Aktywa
Data wydania: 17 sierpnia 2018 roku
Liczba stron: 272


Jerzy Andrzejczak w swojej książce przedstawia wyznania człowieka, który przyczyniał się do wykonania kary śmierci, ale również wypowiedzi osób, które kary uniknęły bądź miały do czynienia z osobami skazanymi. 

"Spowiedź polskiego kata" to szczera rozmowa o uczuciach i zmaganiach, które na zawsze pozostają w głowie człowieka. Autor swoją publikacją skłania nas do refleksji odnośnie kary śmierci. Podświadomie zadaje nam pytania, czy zawsze śmierć powinna ponosić osoba, która dokonała najgorszej zbrodni? A jak to wygląda w przypadku innych czynów? Czy wyrok śmierci był etyczny? 


Bardzo ważną rolę odgrywa w tej książce kat i jego wyznania. Osoba, która wykonywała swoją pracę po latach zmaga się z niemiłymi wspomnieniami. Człowiek ten wyznaje, jakie uczucia mu towarzyszyły, a także jaką rolę odgrywały białe rękawiczki. 

Ta publikacja, to zbiór wyznań przepełniony uczuciami i prawdą, która leży głęboko w sercu. Książkę polecam osobom o silnych nerwach, które lubią historie na faktach. Tutaj znajdziecie właśnie całą prawdę usłyszaną z ust kata, czy osób, które czekały na śmierć.

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Aktywa.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza