niedziela, 2 czerwca 2019

"Ty" - Caroline Kepnes

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 15 maja 2019 roku
Liczba stron: 496


Joe Goldberg ma dwie twarze. Jedną z nich jest oblicze oczytanego znawcy książek, a druga to mroczny psychopata. Za swój trop obiera Guinevere Beck. Mężczyzna postanawia nieustannie śledzić życie swojej wybranki, a także dokładnie wszystko o niej wiedzieć i poznać jej zachowanie. Czy ta relacja jest zdrowa? Do czego może doprowadzić ta obsesja i jak skończy się ona dla bohaterów? Czy Beck może czuć się bezpieczna?


Maj to dla mnie miesiąc, kiedy irytuje mnie wiele książek. Czyżbym przez pogodę miała za wysokie wygórowania i słabo je oceniała? A może to zwykłe niefortunne dobieranie nieodpowiednich pozycji? Irytowałam się strasznie podczas czytania "Ty". Za dużo było tutaj monologu i ciągłego opisu uzależniania się od Beck. Zupełnie nie mogłam wczuć się w akcję, a wręcz męczyłam się podczas lektury. Możliwe, że postawiłam jej za wysokie wymagania z racji tego, że wiele osób polecało mi serial? Nie mam pojęcia...


Tym razem nie polecę Wam tę pozycji. Do mnie zdecydowanie nie przemówiła i odejdzie w niepamięć. Wiem jednak, że obejrzę chociaż jeden odcinek serialu, żeby porównać fikcję literacką z tą, która została przeniesiona na ekran.

Moja ocena: 4/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu W.A.B.

2 komentarze:

  1. Szkoda, że książka tak mocno Cię zawiodła. Ja planuję przeczytać i obejrzeć serial.

    OdpowiedzUsuń
  2. Serial mi się nawet podobał i szału nie zrobił. Natomiast książkę przeczytałam po serialu i dlatego nie wciągnęła mnie tak bardzo.

    OdpowiedzUsuń