piątek, 7 czerwca 2019

"Jak kochają nas psy. Tajemnice psiego mózgu" - Gregory Berns

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 24 kwietnia 2019 roku
Liczba stron: 304


Zastanawialiście się kiedyś, jak działa psi mózg? Czy nasi czworonożni przyjaciele rozumieją to, co do nich mówimy? Jak reagują na ulubione przedmioty, a jak zachowują się, kiedy dostaną naganę?

Gregory Berns postanowił przeprowadzić badanie za pomocą rezonansu magnetycznego na swoim psie. Nieustannie trenował Callie, aby psinka nie bała się nowego urządzenia, a także wydobywającego się z maszyny hałasu. Mężczyzna do "Projektu Pies" zwerbował jeszcze jednego czworonoga, aby móc porównać wyniki.


Wraz z Panem Berns'em śledzimy poczynania od chwili zakiełkowania pomysłu, który miał przedstawić nam odczucia psów, aż do chwili otrzymania wyników i ich dogłębnej analizy. Dzięki tej książce każdy miłośnik psiaków, będzie mógł dowiedzieć się, co czują nasi przyjaciele oraz jak reagują na otaczający świat.

Jestem pełna podziwu, za wiele prób i pokonywania wspólnych przeszkód przez Gregory'ego i Callie. Poza naukowymi wyjaśnieniami została tutaj pięknie przedstawiona przyjaźń na linii człowiek - pies. Ta dwójka wzajemnie bezgranicznie sobie ufała i na swój sposób wiedziała, że może polegać na sobie wzajemnie.


"Jak kochają nas psy. Tajemnice psiego mózgu", to świetna pozycja dla każdego miłośnika merdających ogonków i mokrych nosków. Ja osobiście nie wyobrażam sobie życia bez włochatego kumpla i z wielką przyjemnością zagłębiam się w jego życie oraz to, jak mogę poznać jego emocje. Polecam Wam tę pozycję, ponieważ można się z niej dowiedzieć kilku ciekawych aspektów, nie zagłębiając się ściśle w naukową i teoretyczną wiedzę.

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czarna Owca.


1 komentarz: