piątek, 31 maja 2019

"Szczęście na wyciągnięcie ręki" - Agnieszka Krawczyk

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 24 kwietnia 2019 roku
Liczba stron: 480


Witajcie w Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą. Życie mieszkańców z dnia na dzień robi się coraz bardziej intensywne. Sąsiedzi wspólnie pracują nad tym, aby ich ogród stał się wyjątkowym miejscem i zachwycał swoim urokiem. Niespodziewanie w ich życiu pojawia się wagabunda Feliks Gozdawa, który swoją dobrocią kradnie serca ludzi. Dowiadujemy się również, jakich dobrych uczynków starają się podjąć mieszkańcy oraz jak zawirowało życie Heleny i Ofelii.

Gdyby realne życie również tak wyglądało, byłoby cudownie. Sąsiedzka wzajemność bije od mieszkańców tej kamienicy na kilometry. Nikt nie stara się osądzać innych ludzi, ani ulegać stereotypom. W każdej chwili mogą liczyć na pomocną dłoń czy dobre słowo. Mimo, iż w życiu każdego z bohaterów pojawiają się pewne przeciwności losu, to nikt nie poddaje się. Starają się być pełni optymizmu i odnajdować promyki słońca w szarej codzienności.


"Szczęście na wyciągnięcie ręki" to piękna opowieść o ocenianiu człowieka na podstawie charakteru. Dla bohaterów nie jest ważny wygląd, a to jak inni zachowują się. Wszelkie niedogodności starają się wyjaśnić i żyć ze sobą w zgodzie. W przeszłości niektórzy zawinili i postanowili zataić prawdę, jednak po latach wszystko wychodzi na jaw. Nasi sąsiedzi udowodniają, że są bardzo rozsądni i zamiast sporów, wolę poważną i spokojną rozmowę.

Serdecznie polecam Wam tę książkę. Jest to dosłownie miód na serce czytelnika. Nie spotkacie tutaj na każdym miejscu wszędzie rodzącej się miłości, ale poznacie dobroć serca i uczynność. Idealna lektura na poprawę humoru i uwierzenie w to, że warto prosić o pomoc.Moja ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia

4 komentarze:

 1. Pierwszy tom tak mnie wynudził, że nie mam ochoty na więcej...

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie nie mam w planach tej książki :)
  Pozdrawiam, Pola :)
  www.czytamytu.blogspot.com Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 3. również chcą poznać historię, którą skrywają karty tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Po takiej recenzji grzechem byłoby nie przeczytać :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń