sobota, 4 maja 2019

"Bliżej nieba" - Kate Breslin

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 18 września 2018 roku
Liczba stron: 464Evelyne Marche trzy lata temu wyszła za mąż, a krótko po tym dowiedziała się, że jej mąż zginął w akcji wojennej. W tym momencie jej życie zaczęło sypać się w każdej części i powoli zaczęła tracić wiarę w swoje szczęście. Postanowiła wyjechać do Belgii, aby ratować życie innym i pracować w szpitalu. Jednocześnie planuje wykonać również pewną ważną misję na cześć okupowanego kraju. Pewnego dnia niespodziewanie jest świadkiem rozbicia się samolotu. Od razu przystępuje do pomocy poszkodowanym, jednak nigdy nie sądziła, że zobaczy tam Simona Forrestera. 

Główna bohaterka, to kobieta o ogromnym sercu. Potrafi nieść pomoc wszystkim ludziom, nie zwracając uwagi na ich pochodzenie. Ponad wszystko ceni sobie ludzkie życie i w szpitalu nie stosuje podziałów. Ratuje życie nie tylko ludziom walczącym o wolność, ale również Niemcom. Nie liczy na nic w zamian, tylko należycie wykonuje swoją pracę i wkłada w nią całe serce. Ważną rolę odgrywa również jako belgijski szpieg i zdobywa cenne informacje, jednocześnie ryzykując swoje życie i bezpieczeństwo rodziny.


Uwielbiam książki, w których zostaje poruszony wątek wojenny. Nawet jeżeli jest zastosowana tylko fikcja literacka, wiele nawiązań jest do prawdziwego życia. Podziwiam przodków za ich odwagę i siłę walki. To tylko dzięki ich determinacji, teraz możemy spokojnie żyć i cieszyć się spokojem. Kilkadziesiąt lat temu miliony ludzi ucierpiały, aby dać szansę lepszego życia potomnym. Takie książki niosą również cenną życiową lekcję i są nauką, jakich czynów nie należy powielać.

"Bliżej nieba" to przepiękna opowieść o oddaniu, walce o lepsze jutro, miłości ukrytej w głębi serca, a także ryzykowaniu życia. Ta historia uzmysławia, że dobro wraca, a bezinteresowna pomoc, to jeden z najpiękniejszych darów. Serdecznie polecam Wam tę pozycję, ponieważ uczy pokory i udowadnia, że miłość wraz z pozytywnym nastawieniem jest w stanie wszystko przetrwać.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Dreams.

1 komentarz: