środa, 23 stycznia 2019

"Zamiana" - Rebecca Fleet

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 16 stycznia 2019 roku
Liczba stron: 320


Caroline i Francis, to małżeństwo, które po wielu problemach pragnie na nowo odnaleźć sens w ich związku. Bohaterowie postanawiają wziąć udział w inicjatywie, która ma na celu zamienię domami na tydzień z zupełnie obcą osobą. Okazuje się, że para trafia do domu, gdzie w głowie kobiety kiełkuje wiele wspomnień, które wytrącają ją z równowagi. Dodatkowo bohaterka zaczyna korespondencję z osobą, która wprowadziła się jej mieszkania. Kim okaże się być postać z zamiany? Dlaczego dom, w którym małżeństwo miało spędzić szczęśliwy tydzień, okazał się być złym przeżyciem dla Caroline? Co takiego wydarzyło się kiedyś w życiu bohaterki i teraz nadal ją prześladuje?

Akcję książki poznajemy głównie z punktu widzenia Caroline, ale w dwóch płaszczyznach czasowych. Jednocześnie dowiadujemy się, jak aktualnie wygląda jej życie, a także stopniowo poznajemy wydarzenia sprzed dwóch lat, które odcisnęły piętno na jej codzienności. Dodatkowo pomiędzy akcją pojawia się świat przedstawiony z perspektywy Francisca, a rozdziały bardzo często zakończone są aktualnymi przeżyciami osoby, która wzięła udział w zamianie domami. 


W życiu każdego małżeństwa czasami pojawiają się gorsze momenty. Niestety problemy dosięgają każdego i to tylko od siły związku zależy, czy kochankowie je przezwyciężą. W roku 2013 małżeństwa Caroline wisiało na włosku, a małżonkowie radzili sobie z problemami na własny sposób. Utracili wspólny kontakt, nie dzielili się swoimi przemyśleniami, a wspólnie trzymał ich tylko syn. Wystarczyło, aby jednego dnia niespodziewanie wydarzyła się pewna rzecz, która diametralnie zmieniła życie wielu osób...

Zastanawialiście się kiedyś, jakby to było móc przez tydzień mieszkać w cudzym domu, a także po części wieść życie obcej osoby? "Zamiana" pozwoli Wam doświadczyć tego uczucia i być świadkiem poznawania nowego miejsca. W przypadku bohaterów nie wiedzieli oni, kto będzie aktualnie przebywał w ich mieszkaniu. Zdarza się, że w naszym życiu również pojawiają się niespodziewanie ludzie, które mają jakiś ukryty cel. Jak byście poradzili sobie w takiej sytuacji? 

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Marginesy.

6 komentarzy:

 1. Już niebawem również będę czytała tę książkę i jestem nią naprawdę zaintrygowana. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, że to dość intrygująca historia, chociaż z drugiej strony sięgałam po masę podobnych, o których szybko zapominałam. Dlatego nie wiem czy po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super recenzja a książka wydaje się być ciekawa :)
  ~Pola z www.czytamytu.blogspot.com
  Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że kusi mnie ta książka, muszę ją przeczytać!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem świeżo po przeczytaniu książki i jestem bardzo na "tak". Za niedługo i u mnie recenzja tej książki :)
  A teraz zapraszam do mnie na inne recenzje :) czytamjakchce.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń